• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Caatsa yani, “ ABD’nin hasımlarıyla yaptırım yolu ile mücadele etme yasası” ve bunu bir müttefikine uyguluyor. “Haydi, buyurun buradan yakın” derler ya, aynen öyle. Bu konuya, mektup olayı ve Rahip Brunson olayı ile de değinmiştik ama bir kez daha hafızalarımızı yenileyelim, yenileyelim ki ne ile karşı karşıya olduğumuzu asla unutmayalım. ABD, ambargo anlamında ilk yaptırımını 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sonucunda uyguladı ve üç yıl sürdü. Savunma Sanayisini kuramamış, tamamen dışa bağımlı olan Türkiye bu dönemde ağır yaralar aldı.
22.12.2020
Öncelikle biz dünyanın neresindeyiz buna bir bakalım. Türkiye, Asya ve Avrupa’yı kontrol eden, 780 bin kilometrekare büyüklüğe, 83 milyon nüfusa, stratejik önemi olan boğazlara, deniz, hava, demir yollarına sahip devasa bir ülke. Orta Doğu’da, Karadeniz’de, Balkanlar’da, Kafkaslarda ne yapılırsa yapılsın Türkiye olmadan yapılamayacağını süper güçler dâhil dünyadaki bütün devletler bilmektedir.
15.12.2020
Sen ‘granit taş/kum tozu/kedi kumu´ dersin, o ‘selika´ der. Altın kadar değerlidir. ‘Bir gramı boşa gitmesin´ diye kapılar pencereler sıkı sıkı kapatılır. Olur ya, zerrecikler havaya karışırsa bir daha dönmez. Sermayeyi kediye vermemeli tabi ki(!) Slikozis´e yakalanan emekçi, artık iflah olmaz bir yola girmiştir. Ciğerleri kömür karasına dönmüş, kalbi iflas etmiş, yaşayan ölüye benzemiştir.
14.12.2020
10 Aralık AB Liderler Zirvesi öncesi galiba biraz kendimizi sorgulamamız, dünya ile kendimizin demokrasi ve insan hakları konusunda karşılaştırmamız gerektiğini düşünüyorum. Şimdi şöyle bir soru soralım kendimize! Dünya da iki yüzü aşkın ülkede demokrasi ve insan hakları konusunda hangi ülkeyi örnek almamız lazım? Veya hangi ülke bu konuda bize öncülük edebilir? “Evet, işte bu!” diyebileceğimiz bir ülke var mı?
08.12.2020
Hz. Peygamberin İslam’ı tebliğinden bu güne kadar İslam düşmanlığı aralıksız olarak devam etmiştir. Tarih boyunca İslam düşmanlığını belli başlı iki şekilde görürüz. Birincisi, aktif, bizzat fiili olarak yapılan saldırılar, düşmanlıklar. Haçlı Savaşlarından tutunda, ihtilallerle, işgallerle, katliamlarla, İslam Peygamberine ve mabetlere varıncaya kadar vahşice, alçakça yapılan saldırılar. İkincisi, İslam düşmanlarının kendi eğitim kurumlarında yetiştirip İslam ülkelerine gönderdikleri din adamı kılığındaki ajanlar veya değişik ülkelerden gelip aynı okulda yetişip kendi ülkelerinde İslam düşmanlığı yapan hainler.
30.11.2020
Nedeni basit! Öğretmenler bir ülkenin çirkinliklerini güzelleştiren gerçek sanatkârlarıdır. Öğretmenlerimiz, İyiyi, güzeli, Hakk’ı, gerçeği, doğruyu, dürüstlüğü, vatan, millet, devlet, bayrak ve din sevgisini çocuklarımıza, gençlerimize aşılayan geleceğe hazırlayan gerçek kahramanlardır. Ailede başlayan, okulda devam eden eğitim öğretim sürecinde öğretmen, çocuğa şekil verir, olgunlaştırır ve topluma kazandırır. Bundan dolayıdır ki, öğretmenlik saygın ve kutsal bir meslektir. Ne öğrenirsek onlardan öğreniriz. Bu anlamda öğretmenlerimizin sorumluluğu herkesten, hepimizden çok daha fazladır.
24.11.2020
Türk-İslam Kültür ve Medeniyeti, insani bütün değer yargılarına sahip, sevgi, yardımlaşma, paylaşma, dayanışma, barış, hürriyet, adalet, şefkat, merhamet, gelişme, ilerleme medeniyeti olduğu konusunda dost ve düşman herkes hem fikir. Bu kültür ve medeniyetin kaynağının Kur’an ve sünnet olduğu da hepimizin malumu. İnanç ve değerlerimize ait yaşanmış, bilmediğimiz veya unuttuğumuz o kadar güzel değerler var ki, bunlar sadece bize ait, bizim kültürümüzün özünden çıkmış değer yargılarıdır. İşte bunlardan sadece birisi de, sevabı ve fazileti bol olan bir davranış şekli Karz-ı Hasen dir. Yani, karşılıksız, beklentisiz, çıkarsız, hiçbir çıkar ve menfaat gözetmeksizin sadece Allah’ın rızasını kazanmak için verilen borçtur.
23.11.2020
Bir tartışmadır aldı başını gidiyor! 2018 yılında dört parti bir araya gelmiş gariplik ve tuhaflıklarla dolu bir anayasa taslağı üzerinde çalışmalar yapmışlar. İşin daha tuhaf tarafı herkes neden HDP, niye böyle bir ihanet anayasası çalışması yapıldı yerine, neden şu parti ile HDP aynı masada bu çalışmaya katıldı iddiası gündemi meşgul eder oldu. Tam da güler misin ağlar mısın cinsinden! Tek tek sorgulayalım o zaman! Bütün partiler HDP'yi PKK'nın siyasal uzantısı, PKK=HDP derler, HDP tü kaka ilan edilir ama hiçbir zamanda HDP'den vazgeçemezler. Her seçimde mutlaka HDP seçmenine yönelik çalışmalar yapılır, HDP ve seçmeni yere göğe sığdırılmaz!
17.11.2020
 5  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret1002237
Saat