• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

İslamofobi, dilimize, “İslam karşıtlığı” olarak tercüme edilir. Bunu batı İslam’a karşı duyduğu kin ve nefreti ifade etmek için kullanmıştır. Her dinin kendine göre, kuralları, ilkeleri, prensipleri, hayat ve kâinat görüşü vardır. Bir dinin mensupları bu argümanlara uyarlar veya uymazlar. Çağdaş, demokratik hukuk kurallarında kimse kimseyi, dininden, inancından, kılık ve kıyafetinden dolayı kınayamaz, her hangi bir şahsi tasarrufta bulunamaz.
25.11.2019
Gün geçmiyor ki, taciz, tecavüz, intihar, aile katliamları, keyif verici maddeleri kullananların vahşiliklerini ve inanılmaz ahlaksızlıkları duymayalım! Veya hiç beklemediğimiz insanlardan, sıra dışı iğrençlikler görmeyelim! Bu da yetmiyormuş gibi, bunları yapanların sayılarının gün geçtikçe hızlı bir şekilde korkunç artışına şahit olmayalım! Ve hemen şu soru aklımıza geliyor. Buna nasıl dur diyeceğiz? Engelleyeceğiz? Kendi özümüze, kendi inandığımız değerlere nasıl sahip çıkacağız? Umudumuz gençlik mi? Gençlik ile yetişkinler arasında bu kadar fersah fersah farlılıklar varken bunu nasıl yapacağız?
19.11.2019
Otizmin tıpta birçok tanımları olduğu gibi, birçok da tedavi yöntemleri var. Bizim anlatmak istediğimiz, ne otizm ile ilgili tıbbi bilgiler vermek, ne de tedavi yöntemlerini anlatmak. Bu tamamen doktorların ve bu hastalıkla ilgili uzmanların işi. Ancak otizmli çocukların çok özel çocuklar olduğunu, sizin duymadıklarınızı duyduklarını, görmediklerinizi gördüklerini, gerekli eğitim ve ilgi ile inanılmaz yetenekli olduklarını, hayal dünyalarının çok geniş, çok ama çok özel insanlar olduğunu ve dünya daki birçok dâhinin de otizm hastası olduğunu biliyorum. Aksaray’da bir okulda meydana gelen olaylar bizim konumuz gibi gözükse de aslında asıl konu, insanımızın cehaleti ve yaratılış fıtratına aykırı davranmasıdır!
12.11.2019
ABD Temsilciler Meclisinde sözde Ermeni Soykırım Yasa Tasarısı kabul edildi. Güya ABD Barış Pınarı Harekâtının intikamını alıyorlar! (Bunu açık açıkta söylüyorlar) Maalesef dünya güçlülerin dünyası. Siz güçlüyseniz ne kadar yanlış yaparsanız yapın bir şekilde haklı çıkmanın yolunu buluyorsunuz. ABD de aynen öyle yapıyor. Son derece kirli, pis, iğrenç, gayri insani, gayri ahlaki bir geçmişi olan ABD her seferinde kendini ülkelere demokrasi transferi yapan ülke konumunda gösteriyor. (Irak’a ne muhteşem! Demokrasi getirdiğini hepimiz biliyoruz!!)
05.11.2019
Şevket Tandoğan Hocamız anlatmıştı; “Fatih Sultan Mehmet Han Ordusu ile Edirne’den İstanbul’a doğru hareket etmişti. Yolda Sultanın önünü Allah dostu biri keser. “Ey Sultan nereye gidiyorsun? Der. Sultan; “Konstantinopolis’i fethetmeye gidiyorum” der. Allah dostu, “Bu konuda Peygamberimizin hadisi var, İstanbul’u, “Kur’an ehli olan ordu fethedecek demiştir. Senin ordun Kur’an ehlimi?” “Sultan, “Benim ordumun hepsi Kur’an bilir” der. Allah dostu “deneyelim o zaman” der. Ordu, Çatalca bölgesinde bağlık, bahçelik, yeşillik bir yerde konaklattırılır. Aradan bir hafta geçtikten sonra harekât emri verilir. Kısa bir süre sonra orduya duyuru yapılır. “Padişah ölümcül bir hastalığa yakalandı. Çaresi de bir salkım üzümdür.
29.10.2019
Başkan Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Devlet Başkanıdır. O’na yapılan her tehdit ve şantaj, Türk Devletine dolayısıyla da Türk Milletine yapılmış demektir. Anlaşılan siz, Türk Tarihini hiç okumamışsınız! Okumuş olsaydınız, Türklerin, tarih boyunca, hiçbir tehdit ve şantaja boyun eğmediklerini, asla esareti kabul etmediklerini, hiçbir devletin hegemonyasına girmediğini, esir alınamayacağını, köle ruhlu yapılamayacağını, bulundukları topraklarda, esir edilip, mülteci durumuna düşürülemeyeceklerini, ya devlet kurup ya da şehit olduklarını, imparatorlara taç giydirip, taç çıkarttıklarını, devletler kurup devletler yıktıklarını, TÜRK’E BOYUNDURUK VURULAMAYACAĞINI BİLİRDİNİZ!
28.10.2019
“1913-23 döneminde dört halkı kaybettik. Ermenileri, Rumları, Süryanileri, Yahudileri kaybettik. Büyük katliamlarla, soykırımlarla bu topraklardan ya sürüldüler ya mübadelelere uğradılar…… Bir zamanlar yüzde kırktık, bugün binde biriz. Her halde başımıza bir iş geldi ki- ben adına soykırım diyorum, siz ne derseniz deyin….” Bu sözler HDP Milletvekili Garo Paylan’ın Meclis konuşmasından bir pasaj. Paylan bu sözlerini ilk defa söylemiyor. Emin olun son defada değil. Ancak ne zaman ve hangi şartlar içinde söylediği çok önemli. Paylan bunları ne zaman söylüyor, Barış Pınarı Harekâtının tam da yapıldığı zamanda. Başta HDP olmak üzere, birçok Avrupa ülkesinin ve terörist sevicilerinin, “Türkler Suriye’de soy kırım yapıyor” iftiralarının ve yalanlarının ayyuka çıktığı sırada Paylan bu konuşmayı yapıyor.
22.10.2019
Bu yazının kaleme alındığında Barış Pınarı Harekâtı 6. Gününü doldurmuştu. Bu altı gün içerisinde, ne çok hain, ne çok alçak ne çok düzenbaz ne çok ikiyüzlü sahtekârlar olduğunu bir kez daha gördük. İlginçtir bu harekâtta konuşulan, hareketin başarısı, ne yaptığı veya ne yapmaya çalıştığı gibi konular değil, öne çıkan üç unsur oldu! Kim kınadı, kim kınamadı? Kimler hain kimler alçak? ABD ve Rusya’nın Güvenlik Konseyi kınama Kararını veto etmeleri. Harekâtın seyri ise son derece az konuşulan bir konu oldu.
15.10.2019
 5  ...
TÜRKİYE HABER
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
İNTERNET HABER
GAZETE İÇ ANADOLU
DJB.AZ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam118
Toplam Ziyaret672266
Saat