• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

Ankara Sivil Toplum Platformu(ASTP) Kudüs Komisyonu üyesi sivil toplum kuruluşlarının kuruluş gaye ve hedefleriyle Komisyon´a üyelik amaçlarını ve Kudüs´e yönelik hizmetlerini ele aldığı "Kudüs´e Hizmetim Var" başlıklı söyleşilerin bu haftaki konuğu İç Anadolu Birliği Genel Başkanımız Sn. İsmet TAŞ olacaktır. Tarih:24 Ekim 2020 (Cumartesi) Saat:20.00 Adres:https://www.youtube.com/c/AnkaraSivilToplumPlatformu ASTP YouTube Kanalı
24.10.2020
Tüm Dünya Toplumu, Son Günlerde Kırgız Cumhuriyeti’nde Yaşananları Yakından Takip Ediyor. 4 Ekim 2020 tarihinde Kırgızistan’da Parlamento seçimleri yapıldı. Kırgız tarafı seçimler düzenlemesi ve yürütülmesi hususunda teknik yardımları için uluslararası ortaklara ayrıca gözlemci misyonları göndermeleri için Bağımsız Devletler Topluluğu’na (BDT), Toplu Güvenlik Anlaşması Örgütü’ne (TGAÖ), Şangay İşbirliği Örgütü’ne (ŞİÖ), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı/Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi’ne, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi’ne (TÜRKPA), Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’ne (TDKÜİK) derin şükranlarını sunar.
20.10.2020
Azerbaycan, topraklarını Ermeni işgalinden kurtarmak için verdiği mücadele, bütün dünyaya ders niteliğinde. Azerbaycan Ordusu cephede destan yazarken, diplomatik alanda da başarı üzerine başarı kazanıyor. Ermenistan, savaş dahi olsa kullanılması yasak silahlarla özellikle, misket ve fosfor bombaları ile savunmasız, masum, başta kadın ve çocuklar olmak üzere sivillere saldırarak nasıl bir, “Yaratık” olduğunu gösteriyor! Cephede fare gibi kaçacak delik arayan Ermenistan Ordusu, cephe gerisinde sivillere saldırarak, ne kadar cesur! Ne kadar yürekli! Ne kadar kahraman! Olduğunu bütün dünyaya gösterdi!
20.10.2020
Birlik Genel Başkanı Nail Çelebi Ankara'da düzenlediği basın toplantısında; " Ermenistan, bir terör devletidir. Bu sözde devleti yönetenler de teröristtir, katildir, kukladır... Dünya artık bunu görmelidir. Ermeni terörüne göz yummaktan vazgeçmelidir" dedi. Nail Çelebi; "Sen gel, bir başka ülkenin topraklarının yüzde 20'sini işgal et. Karabağ ve birçok şehirde katliam yap, Hocalı'da yüzyılın son soykırımını sergile. Bir milyondan fazla insanı yaşadığı topraklardan kov. Üsteĺik bütün bunları kendi gücünle değil, ağababalarının talimatı ve desteğiyle gerçekleştir. Azerbaycan 30 yıldır topraklarına hasretti. Zira her bir Azerbaycan Türkü and içmişti işgal altındaki topraklarına kavuşmak için.
14.10.2020
Bilinmelidir ki, “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir”. Bu düstura karşı çıkan kim olursa olsun bizler bunun en şiddetli şekilde karşısında olacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik bir hukuk devletidir. Bunun aksi asla düşünülemez, düşünenlerin halleri geçmişe bakıldığında görülecektir. 15 Temmuz da buna kalkışanlar, karşılığı en şiddetli şekilde aldılar. İç Anadolu Birliği ve onun onurlu bir o kadar da kahraman vatansever, Türkiye sevdalısı üyeleri, her an, her dakika, bu milletin varlık ve bekasına yönelik her türlü harekete karşı canlarını seve seve vermeye, kanlarını dökmeye hazırdır. Dün böyleydi, bugün böyle, yarında böyle olacaktır.
14.10.2020
Azerbaycan, topraklarını işgalden kurtarmak için başlatmış olduğu harekât sonucunda; Ermenistan Ordusunu darmadağın etmiş, sonuca bir adım kala Rusya’nın baskısı ile Azerbaycan ve Ermenistan arasında 10 Ekim Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren, esir takası yapmak ve Azerbaycan şehitlerini, Ermenistan ise ölülerini alabilmek adına (geçici) ateşkes ilan edildi. Buraya kadar olaylara baktığımızda anlaşılabilir olarak görebiliriz. (Her ne kadar bize göre anlaşılabilir tarafı yoksa da) Tam da “Beklenildiği gibi” Ermenistan anında ateşkesi bozdu ve yine sivillere alçakça saldırmaya başladı.
12.10.2020
Başkent Uluslararası Barış Ve Kardeşlik Platformu Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları İle Birlikte Azerbaycan İçin Güç Birliği Yapıyor.. Azerbaycan, işgal altındaki topraklarının özgürleşmesi için başlatmış olduğu harekât ve cepheden gelen zafer haberleri, Türkiye’de çok büyük bir sevincin oluşmasına neden oldu. Türkiye’nin birçok illerinde Azerbaycan’a sevgi gösterileri yapılırken, STK larda Azerbaycan için, “Güç Birliği” yapıyorlar.
09.10.2020
Tum1habere konuşan Dr. DERYA AKDEMİR Karabağ işgali bitene kadar bu mücadele devam edecek dedi Azerbaycan, işgal altındaki topraklarının özgürleşmesi için başlatmış olduğu harekât ve cepheden gelen zafer haberleri, Türkiye’de çok büyük bir sevincin oluşmasına, yüreklerimizin ferahlamasına, coşku ile dolmasına neden olmuştur. Türkiye’nin birçok illerinde Azerbaycan’a sevgi gösterileri yapılırken, bizlerde diğer STK ile birlikte Azerbaycan için, “Güç Birliği” yapıyoruz. Bütün STK Azerbaycan’a tam destek verdikleri gibi, başta sömürgeci Fransa olmak üzere, Ermenistan’a destek veren bütün ülkeleri de şiddetle kınadılar.
07.10.2020
 5  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.50437.5344
Euro8.95808.9939
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret990652
Saat