• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Irak'tan bir Papa geçti. Papa Francesco'nun durup dururken Irak'ı ve Şii Lider Ayetullah Sistani'yi üstelik evinde ziyaret etmesi, dinler arası diyalog, medeniyetler buluşması, barış, yakınlaşma, dostluk, bölgeye istikrar getirme olarak Vatikan tarafından değerlendirilirken acı acı güldük! Gerçekten buna inanların olduğunu düşündüler mi? Madem öyle aklımıza gelen soruları sıralayalım. Irak, haydut devlet ABD tarafından işgal edilip, yaklaşık bir milyon iki yüz bin kişi ölürken, hapishanelerde bulunanlar işkence ile yaşamlarını yitirirken, mezhep savaşları devam ederken, Papa neredeydi? Irak’ı ziyaret İşgalden 18 yıl sonra mı aklına geldi?
16.03.2021
Neden böyle bir başlık attığımızı anlatmadan evvel, sizlerle bir anımı paylaşmak istiyorum. Bundan bir kaç yıl evvel, Dr. Sadık Ahmet'in ölüm yıl dönümünde bulunmak üzere, Gümülcine'ye gittik. Yunan polisinin sıkı denetimi altında anma töreni yapıldı. Törenden sonra Gümülcine ve İskece'deki yerel Türk yöneticileri ve öğrenci birlikleri ile görüşmeler yaptık. Anlatılanlar ve yaşananlar karşısında, Yunan hükümetinin ve polisinin baskılarının boyutlarını da öğrenmiş olduk. Dönmeden evvel başta Selanik ve Kavala olmak üzere bir kaç Yunan şehrini görme imkânımız oldu. Ve işte o zaman Yunan'ı yakından tanımış olduk!
09.03.2021
Bitlis Tatvan'da düşen helikopter kazasında şehit olan Türk Silahlı kuvvetlerimizin Kahraman askerlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza Acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. İsmet Taş İç Anadolu Birliği Genel Başkanı
04.03.2021
28 Şubat 1997, "Postmoderm Darbe" yani askerin hükümete direk el koymadan, basın ve sivil inisiyatifi kullanarak hükümetin istifa etmesinin sağlaması. 28 Şubat yakın tarihimize "Kara bir leke" olarak geçmiştir. Bilinmelidir ki, bu darbe sadece hükümete karşı değil, devlete düşman hale getirilmek istenen milliyetçi-muhafazakâr kesime, ekonomimize, kültürümüze, siyasete ve dinimize yönelik, Amerikancı, mandacı bir zihniyete sahip olanların yapmış olduğu darbedir. O dönemde öncesinde ve sonrasında neler olduğunu kısaca özet halinde hatırlayalım.. Fazla değil 24 yıl evvelinden bahsediyoruz. Terörün zirveye çıktığı, faili meçhul cinayetlerin çoğaldığı, hürriyet, adalet, özgür düşünce, insan hak ve özgürlüklerinin, din ve vicdan özgürlüğünün, demokrasinin, bilinçli, sistemli, maksatlı bir şekilde ve bir merkezden kontrol edilerek saldırıya uğradığı zamandan söz ediyoruz.
02.03.2021
İç Anadolu Birliği Adı ne olursa olsun, bütün darbelere karşı, Milli İradenin yanındadır.
01.03.2021
Pratik düşünmeyi tercih edelim! Azerbaycan ile Ermenistan arasında yapılan savaş, Hocalı Soykırımını unutturdu mu? Hocalı'nın intikamı alındı mı? Zaman ve mekana göre her türlü modern silahlarla donatılmış Rus destekli Ermeni çetelerinin Hocalı'daki masum, silahsız, savunmasız, bebek, çocuk, genç, yaşlı, kadın, kız demeden yüzlerce İnsanımızın katletmesi unutuldu mu? Azerbaycan Türk'ünün, sadece ama sadece Türk ve Müslüman oldukları için katledildikleri, soykırıma tabi tutuldukları unutuldu mu?
26.02.2021
#BuradaKalacağız İsrail, Kudüs’teki Müslümanların evlerini yıkıyor. Kudüs’te 2020 yılında 197 ev yıkıldı. 2021 yılında ise 15 evi yıkarak Kudüs işgalciler tarafından Yahudileştirilerek, Müslümanlardan arındırılmaya çalışılıyor. İsrail Kudüs’teki Müslümanların evlerini bahanelerle her geçen gün yıkmaya devam ediyor. İsrail’in uyguladığı işgal politikaları çerçevesinde, Filistinlilerin inşaat ruhsat başvuruları reddedilerek, kendi vatanlarında barınmalarını ve iskân alanlarını genişletmeleri engellenmektedir. Kudüs’ün asıl sahiplerine acımasız uygulamalar düzenlenirken, Siyonist yerleşimcilerin bu topraklar üzerinde ikamet etmeleri için binlerce oturum planı hazırlanmaktadır. Kudüs’te 2020 yılında 197 ev yıkıldı. 2021 yılında ise 15 evi yıkarak Kudüs işgalciler tarafından Yahudileştirilerek, Müslümanlardan arındırılmaya çalışılıyor.
25.02.2021
Kırk yıldır süren PKK terörü, binlerce insanımızın şehit edilmesi, binlercesinin yaralanması, gazi olması ve milyarlarca dolar ülke ekonomisine zarar verilmesi... Peki neden? Partizanca yapılan siyasetin kirliliğinden sıyrılarak, benim partim senin partini döver anlayışını bir köşeye bırakarak biraz düşünelim. Başta PKK terörü olmak üzere biz bu terör belasından neden kurtulamıyoruz? Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olan küresel güçler, terör belasını başımıza musallat ederek, gelişmemizi, ilerlememizi, modernleşmemizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkmamızı engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar.
23.02.2021
 5  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.56708.6014
Euro10.097910.1384
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret1698492
Saat