• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Hafta sonunda, Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAK SEN) Genel Başkanı Sayın Ayhan Çivi ile birlikte, Malatya ve Elbistan'ı ziyaret etme, halkla konuşma, GGM'nde, (Geri Gönderme Merkezleri) çalışan güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinleme fırsatı bulduk. Sizlerinde bildiği gibi Malatya ve Elbistan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat asrın depreminde en büyük felaketi yaşayan illerimizden sadece iki tanesi.
26.09.2023
2023-2024 Öğretim Yılı, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olsun. Yeni öğretim yılı açılırken, bir yığın sorunlar yumağı içerisnde açılmış olması ister istemez, öğretmenleri, velileri ve öğrencileri de son derece tedirgin etmektedir. Nedir bu sorunlar yumağı? Belli başlı ana problemler; keyif verici maddeler, (içki, sigara, her türlü uyuşturucu vs.) LGBT (lezbiyen-gey-biseksüel, transseksüel) ve akran zorbalığı… Yani benzer yaş grubundaki bir çocuğun başka bir çocuğa, fiziksel ve sözel şiddet uygulaması.
19.09.2023
Bu ve benzeri sözleri, otobüste, metro da, pazarda, sokakta, özetle hayatın her noktasında açık hanımlarımızın kapalı hanımlarımıza yüksek tonda söylediği sözlerin sadece bir kısmı. Ve bu hakaretler artarak fütursuzca devam ediyor. Bu olaylara sadece sıradan bir tepki olarak bakacak olursak, en büyük hatayı yapmış oluruz. Çözüm olarak da karşı tepki ve hakaretler olursa bu ikinci büyük yanlış yapılmış olur.
12.09.2023
İstisnasız her birimiz, zeki, çalışkan, kabiliyetli, yetenekli, sahasında uzman, gelecek vaat eden, yetişmiş insanımızı, elimizde tutamamamızın üzüntüsünü ve kederini yaşıyoruz. Bu değerlerimiz ya kendi iradeleriyle başka ülkelere giderek hayatlarını devam ettiriyorlar ya da başka ülkeler onları bizden alıp kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanıyorlar. Yine her birimiz bu durumdan yıllarca şikâyet ettik, ediyoruz da. Bu da yüreğimizi kanatan en büyük yaralardan birisi. İşin en acısı içimizdeki birileri de bu "beyin göçü" dediğimiz olayı körüklüyor, ülkemiz için son derece faydalı olan veya olacak kişilerin yurt dışına gitmesi için teşvik ediyorlar.
04.09.2023
M.Ö. 209 yılında Büyük Hun İmparatoru Mete Han, ilk düzenli kara ordusunu kurmuş, bu ordunun emir komuta zinciri, yapısı, çok az değişikliklerle, Göktürkler, Uygurlar, Selçuklular ve Osmanlılar döneminde Türk Ordusu dünyanın en saygın ordularından biri haline gelmiştir. Bu saygınlığını bu günde en üst düzeyde devam ettirmektedir. Türkler tarih boyunca hareketli bir toplum olarak, sürekli çevresindeki medeniyetlerle, toplumların sosyal ve ekonomik yaşayışları ile ilgilenmişler, kendi yaşantılarına en uygun kuralları alarak toplumsal hayatta yeni düzenlemeler yapmışlardır.
29.08.2023
Avrupa’nın hemen hemen her ülkesinde Kur’an-ı Kerimi yakma yarışına girildi. Bu da, polis koruması eşliğinde, “fikir hürriyeti!” bağlamında yapılmakta. Bir önceki yazımızda, konu ile ilgili tepkimizi en sert şekilde ifade etmiş, gereğinin yapılması konusunda çağrıda bulunmuştuk. Avrupa'nın, sözde, din ve vicdan özgürlüğü, insan hak ve hürriyetleri, fikir özgürlüğü savunucuları, demokrasi havarileri hızlarını alamamış olacaklar ki, Türkiye'deki provokatörlerine talimatlar vererek, oyunun ikinci perdesini sahnelemektedirler. Nedir oyunun ikinci perdesi? Gerilmiş, barut fıçısı haline gelmiş, İslami değerlerimize saldırı konusunda en üst düzeyde hassaslaşmış halkımızın üstüne, tabiri caizse benzin döküp ortalığı kan gölüne çevirmek. Hiç kimse bunun aksini söyleyemez. Söylerse de büyük fotoğrafı okuyamıyor demektir.
22.08.2023
Ankara İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü HAYRETTİN İPEKOĞLU'NU, YILIN BÜROKRATI, Ankara İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü personelini de, YILIM KAMU PERSONELİ ödülüne layık gördü.. Bu ödül Türkiye'de ilk defa bir Müdüre ve ilk defa bir kurumun personeline verilmiş oldu. Ehliyetli, liyakatli, tecrübeli, başarılı ve fedakarca çalışmalarından dolayı Sayın Müdürümüzü ve değerli kamu çalışanlarımızı en içten kalbi muhabbetlerimizle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...
22.08.2023
Derdimiz, ABD dâhil dışımızdaki ülkeler de ne olup bittiği veya bir takım sapıklık ve sapkınlıkların oralarda nasıl olduğu kesinlikle değil. Ama çocuk dünyanın her yerinde çocuktur. Türk veya başka milletten olmasının zerre kadar önemi yoktur. Bir yerde bir çocuğun çığlığını duysak hangi millettensin mi diye sorarız yoksa hemen ne oluyor diye yardımına mı koşarız? Kendi ülkemizde olup bitenlere geçmeden evvel, ABD de bir çocuğun çığlığından bahsetmek istiyorum. Çünkü LGBT-İ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN taktiği bütün ülkelerde aynı. Dışarıda ne oluyorsa anında bizim ülkemize de sıçradığı bir gerçek.
15.08.2023
 5  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret4258913
Saat