• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

2022 yılındaki iç siyasetimizi ve dış politikamızı 2023 de yapılacak olan seçimlerin etkili olacağı herkesin malumu. Gerçekçi bir takım değerlendirmelerde bulunmak, tarafgirlikten uzak, Türkiye’yi ve dünyayı çok iyi okumaktan geçer. Bunu hatırlatmamızın nedeni, 2021 yılında olan hadiselere baktığımızda, hiç de hoş olmayan olayların ve yorumların yapıldığını hep birlikte gördük. Örneğin, yorumlarımızda gerçek ne olursa olsun, ön plana çıkan ideolojik yapımızdan önce tuttuğumuz parti oldu. Bunu sağlıklı bir toplumun sosyal yapısına uymayan davranışlar olarak gözlemledik. Doğruya doğru, eğriye eğri demedik, olaylara bakışımızı siyasi tercihlerimiz belirledi
03.01.2022
Ya Rab! Böyle mi olacaktı, benim cennet yurdum? Baktım da etrafıma yalnızım, ağladım durdum. Bir mânâ veremedim, şu Milâdî yılbaşına! Şaştım da kaldım, Müslümanların vah telaşına! Çevirdim başımı, nereye ettimse bir nazar. Gördüm ki, Noel için hazır, yer-yer çarşı-pazar.
29.12.2021
Dövize bağlı ekonomiden, milli ekonomiye geçmemiz mümkün müdür? Elbette ki mümkündür ve bir an evvel geçilmelidir. Ancak bunun için maalesef önce halkın buna inanması ve harekete geçmesi gerekir. Neden maalesef dediğimizi şu son birkaç ay içinde yaşadıklarımız bizi bir kez daha dövize bağlı gayri milli ekonomiden, milli ekonomiye geçişin ne kadar elzem olduğu gerçeğini ortaya koymuştur. Gördüklerimiz, yaşadıklarımız ve duyduklarımız karşısında tam da bize, “”yok artık!” dedirten cinsten. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizin nedenlerine baktığımızda öne çıkan üç başlık görürüz. Siyaset, ticaret, halkın kültürel, sosyal yapısı ve tercihleri… Ve tabi ki bu unsurların birbirlerine duydukları güvensizlik.
28.12.2021
Şeb-i Arus deyince Hz. Mevlana, Hz. Mevlana konuşulunca herkesin ilk aklına gelen şehir ise Konya’dır. Konya benim hayatımda çok özel bir yeri olan dünyanın en güzel şehirlerinden birisidir. İlk üniversite yıllarım Konya’da geçti. İlk defa kardeşliğin, arkadaşlığın dostluğun hazzını doya doya yaşadığım yurtta (Selçuk Öğrenci Yurdu) kaldım. Hayatıma yön verecek olan kültür çalışmalarını bu yurtta yaptım. Hayatımda iyi olan, güzel olan, doğru olan ne varsa o yıllarda edindim. Hâsılıkelam Konya benim için son derece özel bir şehir…
21.12.2021
Merkezi Azerbaycan'da bulunan Toplumsal Siyasi Süreçlerin Uluslararası Araştırmalar Merkezi(İSBAM) ve Anka Der'in beraber düzenledikleri toplantıyla Ankara'da bulunan Azerbaycanın haklı davasını dünya kamuoyuna ulaştırmağı şiar gazetecileri ödüllendirdi. İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşlarının okunması ve şehitlere saygı duruşuyla başlayan toplantıda açılış konuşması yapan İSBAM başkanı sayın Samir Adigözelli Zafer medya ödülüne layık görülen gazetecileri tebrik ederek Azerbaycan Türkiye arasında mevcut olan enformasyon bağlantılarının bundan sonra daha gelişmesi gerektiğine dikkat çekti.
21.12.2021
Başlığı görünce eminim istisnasız bütün dostlarım istihza dolu bir tebessüm ettiniz. Ama yine de, “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”ni kısa ana hatları ile hatırlayalım. 30 Maddeden oluşan bu beyanname, II. Dünya Savaşından sonra devletlerin, bireylere tanınan hak ve özgürlüklerin güvence altına alınmasının sağlanmasını öngören 10 Aralık 1948 günü Birleşmiş Milletlere üye ülkeler tarafından imzalandı. İlginçtir bu bildiriye altı sosyalist ülke çekimser kaldı. Türkiye ise 1949 yılında imzaladı. Özetle bildirge; “İnsanların ırk, renk, dil, din, cinsiyet, hangi görüş ve düşünceye sahip olurlarsa olsunlar, ulusal veya sosyal kökeni, mülkiyeti ne olursa olsun, zengin, fakir, mülteci, sığınmacı hangi statü veya konumda bulunursa bulunsun,..
14.12.2021
Önemli Sempozyum (online) 21.Uluslararası Beytülmakdis Akademik Sempozyumu: MESCİD-İ AKSA'NIN GELECEĞİ 17-18 ARALIK 2021 KATILIMCI BAŞVURU: https://www.isravakfi.org/conference/events/reg2021 Bilgi almak için: www.artuklu.edu.tr/beytulmakdis
12.12.2021
Genellikle bu atasözünü birçok konuyu izah etmek için kullanırız. Doğrudur da. Örneğin, benim, “Özel insanlar” diye izah ettiğim, toplumun dezavantajlı grubu içinde bulunan engellilerin sorunlarını, sıkıntılarını, bakımını üstlenen ailelerin problemlerini veya aile kuran engelli kardeşlerimizin meselelerini de bu atasözü ile anlatabiliriz. Önceleri, bu özel insanların hayatlarını kolaylaştırmak için, yollara dikilen ağaçların dikim şeklinden tutun da, trafik levhalarının konulmasına, yayalara ayrılan yollarda belirtilen engelli çizgilerinden, ulaşımdaki kolaylıklara varıncaya kadar daha birçok konuyu anlatarak onların hayatlarının kolaylaşması için bir mücadele verirdik.
07.12.2021
 5  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret2913557
Saat