• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Her yeni bir güne uyandığımızda, “Acaba bugün nasıl bir saldırı ile karşı karşıya kalacağız?” diye kendimize sorar olduk. Öylesine alıştık ki bu saldırılara, bunlarla yaşamaya alışmalıyız diyor hiçbir şey bizleri şaşırtmıyor artık. Küresel güçlerin elli yıllık, yüz yıllık hatta bazen iki yüz yıllık hedeflerini görür hale geldik. Elbette en büyük hedefleri; bu ülkeyi parça parça bölüp, eyaletlere, bölgelere veya irili ufaklı devletlere ayırmak. Ve bunu da tek bir kurşun atmadan, kendilerinden tek bir insanın canı yanmadan yapmak istiyorlar. Hem de bu ülkenin insanlarını kullanarak bunu yapıyorlar.
24.10.2022
(ASTP) Ankara Sivil Toplumu aralarında gönül ve ideal birlikteliği olan, doğrunun yanında yer almayı, yanlışın karşısında durmayı ilke edinen ülkemizde ve dünyada meydana gelen terör, savaş, şiddet, işgal gibi olaylardan doğan insan hakkı ihlalleri ile genel ahlakı tehdit eden, ahlaki erozyon ve manevi tahribata sebep olan sapıklık ve sapkınlıklara karşı ortak mücadele vermek amacıyla 9 Şubat 2008 gün 42 sivil toplum kuruluşu tarafından oluşturulan ve ilerleyen süreç içinde sayıları 200’e yaklaşan bulan bir sivil toplum hareketidir.
24.10.2022
AİLEN SALDIRI ALTINDA SAPKINLIK NORMALLEŞTİRİLEMEZ! 30.11.2022 Pazar günü saat 13.30 da Ankara Hacı Bayram Camii önünden başlayacak olan yürüyüş ve mitinge katılımın; Ailemizin bekası, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği ve onların korunma mücadelesi açısından son derece önemli olduğu bilinmelidir. Başta ailemize, milli ve manevi değerlerimize yapılan saldırılara, sapkınlıklara, ahlaksızlığı normalleştirenlere geçit vermeyeceğiz. Sivil Toplum Örgütleri olarak meydanlardayız, meydanlarda olmaya da devam edeceğiz... İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı
24.10.2022
Ey mü’minler! Siz, insanların iyiliği için yeryüzüne çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. Çünkü siz usûlünce iyilikleri ve güzellikleri emredip yayar; kötülük ve çirkinlikleri yasaklayıp önüne geçmeye çalışırsınız. Bunu da zâten Allah’a inandığınızdan dolayı, onun bir gereği olarak yaparsınız. Ehl-i kitap da iman etseydi, elbette kendileri için hayırlı olurdu. Gerçi içlerinde inananlar da var, fakat onların çoğu dinden çıkmış fâsıklardır. (Al-i İmran 110) Ebû Hüreyre (r.a) der ki: Resûlullah şöyle buyurdu: “Cennette yüz derece vardır ki, Allah Teâlâ onları Allah yolunda cihat edenler için hazırlamıştır. Her derecenin arası yerle gök arası kadardır. Allah’tan istediğinizde, Firdevs’i isteyiniz! Zira o, cennetin ortası ve en yüksek yeridir.” (Buhârî, Cihat, 4; Tevhîd, 22.)
18.10.2022
Bartın’ın Amasra İlçesi’ndeki maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Dualarımız sizlerle… #Bartın
15.10.2022
Son derece önemli bir konuyu aklımızın bir köşesinde sürekli bulunduralım. “Allah gönderdiği bütün sahih dinler de, kadın ve erkeğin meşru ilişkileri dışında ki bütün ilişkileri (Gey, lezbiyen, biseksüel, transseksüel, ensest vs.) sapkınlık olarak ifade etmiş ve lanetlemiştir. Elbette ki olay sadece dini açıdan el alınmamalı. Olayın psikolojik ve sosyolojik boyutlarına bakılmalı. Bunun yanı sıra kişilerin yaşadığı travmaların ise onarılmayacak derin yaralar açtığı da bir gerçektir. Bu tür olaylar bir hastalık olarak görüldüğü sürece tedavisi mümkündür. Öyle de görülmelidir. Ancak bu tür durumların normalmiş gibi anlatılması, özendirme gayreti içinde bulundurulması, yaygın hale getirilmeye çalışılması, reklamının yapılması, normalmiş gibi gösterilmesi, her türlü yaygaranın koparılmasının arka planında nelerin döndüğü, hangi kasıtlı çalışmaların yapıldığı, dernek ve lobi faaliyetlerinin ne yapmak istedikleri gerçeğini de gözden ırak tutmamamız ve unutmamamız gerekir.
11.10.2022
Bir taraftan seçime giderken diğer taraftan da alev alev yanan dünyanın ortasında kalan bir ülke, Türkiye... Siyasetin gündemi; yangın yerine dönen dünyanın merkezinde olan ülkemizin ne olacağı değil, neyi nasıl kazanacağıdır. Bunun içinde ülkenin içinde bulunduğu zorluklar, sıkıntılar kimsenin umurunda değil. Varsa yoksa seçimi kazanmak, kazanmak için de şeytanla bile işbirliği yapmaya hazır olan siyasetçilerimiz…
03.10.2022
(Elimizden kayıp giden ailemizin yok olmasına izin vermeyelim.) Öncelikle bir gerçeğin altını kalın harflerle çizelim. Aile; küçük bir millet, millet de büyük bir ailedir. Bunun içindir ki, aileyi yıkarsan, milleti de yıkarsın. (Ayrıca bu olaya, siyaset üstü ve partiler üstü bir anlayışla bakmalıyız.) Bu gerçekten hareketle, bir milleti ayakta tutan kurum aile olduğuna göre, bunun yıkılmaması için her türlü mücadelenin verilmesinin şart olduğu da bir gerçektir. Bir milleti top yekûn ele geçirmenin en masrafsız, en kolay, en kalıcı yolu, aileyi yıkmak olduğu millet düşmanlarının bildiği en iyi yol olduğunu artık sağır sultan bile biliyor. İşte Batı bunu bildiği için kendi hastalıklı ruhlarını, Türk aile yapısını yıkmak için kullanmakta.
26.09.2022
 5  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret3463840
Saat