• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

“ Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz. Allah’tan geldik ve yine O’na döneceğiz.” (Bakara 156) Bırakalım siyaseti, ekonomiyi, politikayı, çekişmeyi, sürtüşmeyi. Atalım elimizdeki taşları, sopaları, sokalım kılıçlarımızı kınlarına. Sonra soralım kendimize; “ben kimim, neyim, nereden geldim nereye gidiyorum? Kimden geldim, kime gidiyorum? Mutlak teslimiyet, mutlak itaat, mutlak dönüş ancak kime olacak? Kimimiz hemen, kimimiz sonra belki de kimimiz daha sonra, kimin huzuruna varacağız? Hesap günün de gerçek hesabı kime vereceğiz?
25.04.2023
Fonlanan medya, fonlanan basın, fonlanan siyasiler, fonlanan STK lar, yani emperyal güçlerin para tuzağına düşenler; kendi ülkelerine, kendi milli ve manevi değerlerine hizmet etmek yerine, efendilerinin uşaklığını yaparak, bu ülke insanının dimağlarını iğfal ettiler. Bu öyle bir iğfal ki, yediden yetmişe herkesi etkileyen, ülkesine, milletine, devletine, bayrağına düşman haline getiren bir iğfal. Hiçbir ahlaki kural, kaide gözetmeksizin, insafsızca, alçakca yapılan bu saldırılar kısmen de olsa başarıya ulaşmış gözüküyor.
18.04.2023
Nihayet seçime katılmaya hak kazanan siyasi partiler milletvekilleri listelerini YSK’ ya verdiler. Burada önemli olan ortalığın karışıp karışmaması değil, memnun olabilecekler gibi memnun olmayacaklarda olacaktır. Bu siyasetin doğasında var. Ancak tuhaf olan, dün kendi listemle, kendi logomla seçime gireceğim diyen hatta ben Cumhurbaşkanı adayıyım diyerek ortalıkta dolaşanlar, büyük hayallerle parti kurup iktidara talip olanlar çok büyük hayal kırıklıkları yarattılar. Dağ fare doğurdu.
11.04.2023
Öncelikle değerli dostlarımdan bir ricam var. Yazılarımı okurken lütfen Türkiye’nin varlık ve beka davasını düşünerek okumalarını rica ediyorum. Şayet bir tarafı tercih edeceksem, benim tercihim bellidir. Türk Milletinin ve Türk Devletinin geleceği, dünyada nerede, nasıl konumlanacağıdır. Sürekli uyarıyoruz, uyarmaya da devam edeceğiz. Ta ki görmeyen gözler görünceye, duymayan kulaklar duyuncaya kadar. Bir önceki yazımızda, “Kardeş kavgası körükleniyor” dedik. Hafta içinde olan bir takım olaylar bizi haklı çıkardı. Bundan sonra da inşallah istenmeyen olaylar olmaz.
04.04.2023
Bir önceki yazımızda,iktidar ve muhalefette bulunan, milliyetçi-muhafazakâr kitlelerin karşı karşıya geldiğini, Allah korusun bu grupların birbirlerine yönelik her türlü hakaretten tutun da şiddete varıncaya kadar bir tehlikenin olduğunu söylemiş, ısrarla da buna başta liderler olmak üzere son derece dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu ifade etmiştik. Son dönem Türk Siyasetinde yaşananlara baktığımız da olanlar asla kabul edilemez. Türk Halkı da böyle çirkin, iğrenç, çamurlaşmış bir siyaseti kesinlikle kabul etmiyor, etmeyecektir de. Çünkü bu siyasetin altında, kaos var, kargaşa var, bunalım ve sıkıntının her türlüsü var. Ülkeyi peşkeş çekmek ve KARDEŞ KAVGASI var.
28.03.2023
Bütün kardeşlerimin Mübarek Ramazan Ayını en derin kalbi muhabbetlerimle kutlar, bu mübarek ayın, milletimize, ülkemize, Türk ve İslam Âlemine hayırlara vesile olmasını, kardeşliğimizi pekiştirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim. İsmet Taş – İç Anadolu Birliği Genel Başkanı Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanı
21.03.2023
Merak ediyorum Türkiye’de kaç kişi ülkenin kültürel ve ideolojik yapısını sarsacak oyunun farkında? Hızlı bir şekilde ayrıştırıldığımızın, ötekileştirildiğimizin, bölünmeye doğru hızla bir şekilde gittiğimizin farkında? Veya kaçımız, “düşman kardeşler”e doğru koştuğumuzun farkında? Aslında uluslar arası “üst akıl” seçimlerde kimin kazanıp kimin kazanmayacağından ziyade, “kurulan tezgâh”ın ne kadar başarıya ulaşıp ulaşamayacağı ile ilgileniyor. Aslında şahsımın düşüncesi de, seçimi kimin kazanıp kazanmayacağı değil, kurulan bu tezgâhı ne yaparız da başlarına geçiririz.
21.03.2023
Müjdat Gezen anlatıyor; “İzmir Torbalı’da şenlik vardı, İlhan Selçuk ve Aziz Nesin ile birlikte bir panele katılmıştık. Panelin konusu mizahtı. Birisi kalktı Aziz Nesin’e,“Nasrettin Hoca’nın torunları olarak zeki insanlarız değil mi?” diye sordu. O da “Yüzde 60’ı aptaldır” dedi. Herkes alkışladı. Sonra kuliste kendisine sordum neden böyle bir şey söylediğini. O da, “Evladım, yüzde 92 diyecektim dilim varmadı” dedi. O zaman referandum yapılmıştı ve oy verenlerin yüzde 92’si Kenan Evren’e oy vermişti. Bu söz oradan kaldı.” Aziz Nesin’in bu sözü mizah mıydı, değil miydi bilemeyiz. Ama kendisi hiçbir zaman bu sözünden geri adım atmamıştır. Hatta niye öyle olduğunu kendince açıklamaya çalışmıştır.
14.03.2023
 4  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.191827.3007
Euro28.798128.9135
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret4233265
Saat