• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Öncelikle bazı konuların altını çizmekte fayda var. Fahiş fiyat artışları bize, topluma mal ve hizmet sunanların geldiği noktayı gözler önüne serdi. Bir kaç aydır süren aşırı fiyat artışları, ülkemizdeki sosyal yozlaşmanın boyutlarını ortaya çıkardı. Bu ülkede ilk defa enflasyon çiftli rakamları görmüyor. Halk ilk defa hayat pahalılığı karşısında çaresiz kalmıyor. Stokçuluğu, çıkar ve menfaat sağlanmasını, bu durumdan nemalanmaya da ilk defa şahit olmuyor. Ama bir şeyi ilk defa görüyor.
14.02.2022
Nefret söylemi deyince neyi anlamalıyız? Ona bakmak gerekir. Biz söylemlerin ne anlama geldiğini yeteri kadar anlamadığımız sürece sonuçlarını doğru okuyamayız. Nefret söylemi; insanı hedef alır. Onun dilini, dinini, etnik kökenini, ırkını, sosyal konumunu, fiziki özelliklerini ve cinsiyetini önyargılı bir şekilde gözeterek düşmanca davranışları ile ötekileştirmek, ayrıştırmak ve düşmanlaştırmaktır. Bunun sonucunda ya kendi eyleme geçer ya karşısındakinin kendisine saldırmasına neden olur ya da karşılıklı eylemleri görürüz. Bu saldırgan duygular küfür ve hakaret ile başlar zamanla daha da ileri gider. Bu daha sonra kin, nefret ve düşmanlık halini alır. Bu da beraberinde, gasp, hırsızlık, yaralama, cinayet gibi eylemlere, kin, nefret, öfke ve intikam duygularına neden olur.
07.02.2022
Sürekli hatırlattığımız bir gerçeği bir kez daha hatırlatma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bizler, bir araştırmayı, bir makaleyi, bir kitabı veya her hangi bir metni okurken, ideolojik ve siyasi tercihlerimizi bir köşeye bırakmadan okuyorsak, yanlı, taraflı bir algıya sahip olur, gerçeklerden fersah fersah uzaklaşırız. Doğruluk ve dürüstlük ilkeleri çerçevesi içerisinde değerlendirme yapabilmek, ufkumuzun açık olmasını, olayları geniş bir perspektif içinde kavramamızı istiyorsak, hadiselere objektif bir bakış açısı ile bakmamız gerekir. İstanbul’da kar öncelikle siyasetin cıvık cıvık olduğunu, çıkar, menfaat ve ikbal uğruna hangi kılıklara girildiğini bir kez daha gösterdi. Aslında bu bilinenin tekrar gözler önüne serilmesiydi.
31.01.2022
Anadolu... Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış, üzerinde binlerce yıllık insanlık tarihinin yaşadığı, buram buram tarih kokan, devletler kurulup, devletlerin yıkıldığı, her karış toprağından tarih fışkıran bir kutsal coğrafya. Bu coğrafyada birçok medeniyetler yaşamış ve bıraktıkları eserler günümüze kadar gelmiştir. Elbette binlerce yıl öncesinden bahsediyoruz. Örneğin, Milattan Önce (M.Ö)1600 lü yıllarda tarihte bilinen ilk anlaşma olan Kadeş Antlaşmasını imzalayan, İç Anadolu’da yerleşmiş olan Hititler,
25.01.2022
20 Ocak 2022 Perşembe günü Ankara-Altındağ Belediyesi, kültür ve sanat merkezi Kabakçı Konağında, İç Anadolu Birliği; Rıfat Çakır’ın sunumu ve Pr. Dr. Uğur Ulutürk’ün “Türk Devletleri Teşkilatı”nın dünü, bugünü, yarını konferansı ile birçok STK başkan ve yönetim kurulu üyeleri, akademisyenler, şairler, yazarlar, yaşam koçlarının katılımı ve ödül töreni ile muhteşem bir programa imza attı.
25.01.2022
Tarık Sezai Karatepe hakkında,18 Eylül 2006’da Hürriyet’in irtica manşeti ile linç kampanyası başlatılmıştı. Ardından, Oktay Ekşi’nin “Baş ve Traş” yazısı ile hedef tahtasına oturtulmuştu. Ardından, Oktay Ekşi’nin “Baş ve Traş” yazısı ile hedef tahtasına oturtulmuştu.2006’da, Milli Gazete, Vakit ve Yeni Şafak’ta, camianın yakından tanıdığı Karatepe lehine, uğradığı haksızlığa sessiz kalmayarak çeşitli yazılar yayınlandı.
25.01.2022
Türk-İslam Coğrafyasının bilge liderlerinden, müçtehitlerinden, herkesin ağabeyi, dostu, kardeşi, Oğuz’un Kayı Boyundan Şeyh Edebali’nin kutlu soyundan, İslam’ı hem Kur-an diliyle hem Resülullah’ın hayatıyla anlatan, yalancı, hilebaz, düzenbaz siyaseti değil, rahmani siyaseti gözeten, makam mevki için değil, milletin davası için siyaset yapan, Yeniden Milli Mücadele Hareketinin lideri, Islahatçı Demokrasi, Millet Partisi Genel Başkanı, fikir ve aksiyon adamı, vatanına, milletine, devletine, bayrağını bağlı, binlerce genci milli ve manevi değerlerimizle yetiştiren, öğreten, kardeş yapan, ülkenin puslu karanlık günlerinde bu milletin evlatlarının eline silah değil kalem veren, kardeş kavgasından uzak tutan, âlimlerin, ulemaların sohbetlerinin, Türk Milletinin vazgeçilmez evladı, kültür ve siyasi hayatımıza damgasını vuran, IDP, MHP, RP den oluşan Milli İttifakın mimarı,...
17.01.2022
Bir ülkeyi işgal etmek veya hâkimiyetiniz altına almak istiyorsanız, psikolojik harbin bütün kurallarını kullanarak, psikolojik yıkım sağlayabilir, olayları istediğiniz şekilde oluşmasını dizayn edebilir, halkı arzu edilen düzeyde düşünmesini temin edebilirsiniz. Toplumun hassasiyetlerini kullanarak yapmak istediğiniz şeyleri kolayca gizler, bilinmesini ve görünmesini istediklerinizi gösterir, istemediklerinizi göstermezsiniz. Bütün bunları psikolojik yıkım yani beyin yıkama faaliyetleri sonucunda başarabilirsiniz. Eski KGB Ajanı Yuri Bezmenov, küresel güçlerin psikolojik savaşlarla ülkelerin fiili, ideolojik veya psikolojik olarak nasıl işgal edildiğini, nasıl hâkimiyetlerini gerçekleştirdiklerini veya o ülkeye kendilerini nasıl kabul ettirdiklerini şöyle anlatıyor;
10.01.2022
 4  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.781716.8490
Euro17.520017.5902
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam0
Toplam Ziyaret2913516
Saat