• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız şu günlerde bilinen bir gerçeği yine gördük. Filistinli kardeşlerimiz için yapılan miting ve Cumhuriyet coşkusu. Her iki olayda da Türkiye dolayısı ile Türk Milleti şu iki şeyin altına kalın harflerle çizgi. “Bizi sakın hafife almayın, biz dağınık görünürüz amma milli bir meselemiz olduğu zaman tek vücut, tek yürek, tek yumruk olmasını biliriz. Biz dünyadaki mazlum milletlerin hamisiyiz, zulmün karşısında mazlumun yanındayız. Bizi karşısına almak isteyenler önce bir baksın dünyada bizden başka bu kadar kararlı bir millet var mı sonrada düşünsün “Biz bu milleti karşımıza alırsak başımıza neler gelebilir?” diye.
31.10.2023
Haçlı seferlerini (1096-1272) bilmeyen, duymayan, yoktur. Birçok tarihçi bunu “din savaşları” olarak ifade etse de işin aslı, Hristiyan Dünyasının, Müslüman Dünyayı yok etme savaşıdır. (Bugün olduğu gibi) Haçlılar it sürüleri gibi Anadolu’ya saldırmışlar, yakmışlar, yıkmışlar, yok etmişler hem de hiçbir sınır, hiçbir kural, hiçbir insani değer yargısı gözetmeksizin. Yapılan canilikler, vahşetler, insan kanının içilmesinden, insan etinin yenilmesine varıncaya kadar her türlü gayri insani katliamlar yapılmıştır.
23.10.2023
İnsan nasıl öldürülür? Nasıl katledilir? Nasıl soykırıma tabi tutulur? Nasıl aç, susuz, ser-sefil bırakılır? Nasıl gaz odalarında boğulur? Nasıl büyük bir keyf içinde yakılır? Bütün bunların çok daha fazlasının başöğretmeni elbette Adolf Hitler. II. Dünya Savaşından bu güne kadar bir çok lider veya devlet, Hitler'i ya takip etmişler ya da O'nu örnek almışlardır. Bosna-Hersek'te, Karabağ'da, Hocalı'da, ülkemizin Doğu ve Güney Doğusu'nda, Irak'ta, Afganistan'da, Sudan'da, Somali'de, Myanmar’da, Suriye’de, Doğu Türkistan'da, özetle Türkün ve Müslümanın bulunduğu bütün coğrafyalarda, Ermeniler, Yahudiler, Hristiyanlar, Hitler'in yolundan gitmişlerdir.
18.10.2023
İsrail, 75 yıldır Filistin topraklarını safha safha işgal etmiş, işgal ederken de her türlü haydutluğu, alçaklığı, zulmü, işkenceyi, Filistin Halkına reva görerek, kadın, kız, çoluk, çocuk, ihtiyar demeden savunmasız masum sivilleri katletmiş, insan hak ve özgürlüklerinde mangalda kül bırakmayan "özgür dünya" dan ses, seda çıkmamış, ne bir kınama ne de bir eleştiri gelmemişti. Birleşmiş Milletler, İsrail'i işgalci olarak tanımasına, işgal ettiği topraklardan çıkması kararı almış olmasına rağmen, İsrail bu kararların hiçbirisini uygulamadığı gibi Filistin topraklarını işgale devam etmiş, özellikle Gazze'yi ablukaya altına alarak dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline getirmiştir.
17.10.2023
90'lı yıllar... Acı, ızdırap, çile, kanlı gözyaşları. Acımasız vahşice yapılan işkenceler, insanların diri diri derilerinin yüzülmesi, gözlerinin oyulması, hamile kadınların karınlarının deşilip doğmamış bebeklerin çıkartılması, çocukların canlı canlı yakılması, insanların açlığa, susuzluğa, soğuğa terk edilip ölüme mahkûm edilmesi. Bir hikâyeden, bir romandan veya bir filmden bahsetmiyorum. Yakılan, yıkılan, talan edilen köylerden, kasabalardan, Karabağ'dan sürülen, katledilen, soykırıma uğrayan Azerbaycan Türklerinden bahsediyorum.
04.10.2023
Hafta sonunda, Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAK SEN) Genel Başkanı Sayın Ayhan Çivi ile birlikte, Malatya ve Elbistan'ı ziyaret etme, halkla konuşma, GGM'nde, (Geri Gönderme Merkezleri) çalışan güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinleme fırsatı bulduk. Sizlerinde bildiği gibi Malatya ve Elbistan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat asrın depreminde en büyük felaketi yaşayan illerimizden sadece iki tanesi.
26.09.2023
2023-2024 Öğretim Yılı, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olsun. Yeni öğretim yılı açılırken, bir yığın sorunlar yumağı içerisnde açılmış olması ister istemez, öğretmenleri, velileri ve öğrencileri de son derece tedirgin etmektedir. Nedir bu sorunlar yumağı? Belli başlı ana problemler; keyif verici maddeler, (içki, sigara, her türlü uyuşturucu vs.) LGBT (lezbiyen-gey-biseksüel, transseksüel) ve akran zorbalığı… Yani benzer yaş grubundaki bir çocuğun başka bir çocuğa, fiziksel ve sözel şiddet uygulaması.
19.09.2023
Bu ve benzeri sözleri, otobüste, metro da, pazarda, sokakta, özetle hayatın her noktasında açık hanımlarımızın kapalı hanımlarımıza yüksek tonda söylediği sözlerin sadece bir kısmı. Ve bu hakaretler artarak fütursuzca devam ediyor. Bu olaylara sadece sıradan bir tepki olarak bakacak olursak, en büyük hatayı yapmış oluruz. Çözüm olarak da karşı tepki ve hakaretler olursa bu ikinci büyük yanlış yapılmış olur.
12.09.2023
 4  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret4256373
Saat