• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Avrupa’nın hemen hemen her ülkesinde Kur’an-ı Kerimi yakma yarışına girildi. Bu da, polis koruması eşliğinde, “fikir hürriyeti!” bağlamında yapılmakta. Bir önceki yazımızda, konu ile ilgili tepkimizi en sert şekilde ifade etmiş, gereğinin yapılması konusunda çağrıda bulunmuştuk. Avrupa'nın, sözde, din ve vicdan özgürlüğü, insan hak ve hürriyetleri, fikir özgürlüğü savunucuları, demokrasi havarileri hızlarını alamamış olacaklar ki, Türkiye'deki provokatörlerine talimatlar vererek, oyunun ikinci perdesini sahnelemektedirler. Nedir oyunun ikinci perdesi? Gerilmiş, barut fıçısı haline gelmiş, İslami değerlerimize saldırı konusunda en üst düzeyde hassaslaşmış halkımızın üstüne, tabiri caizse benzin döküp ortalığı kan gölüne çevirmek. Hiç kimse bunun aksini söyleyemez. Söylerse de büyük fotoğrafı okuyamıyor demektir.
22.08.2023
Ankara İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü HAYRETTİN İPEKOĞLU'NU, YILIN BÜROKRATI, Ankara İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü personelini de, YILIM KAMU PERSONELİ ödülüne layık gördü.. Bu ödül Türkiye'de ilk defa bir Müdüre ve ilk defa bir kurumun personeline verilmiş oldu. Ehliyetli, liyakatli, tecrübeli, başarılı ve fedakarca çalışmalarından dolayı Sayın Müdürümüzü ve değerli kamu çalışanlarımızı en içten kalbi muhabbetlerimizle tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz...
22.08.2023
Derdimiz, ABD dâhil dışımızdaki ülkeler de ne olup bittiği veya bir takım sapıklık ve sapkınlıkların oralarda nasıl olduğu kesinlikle değil. Ama çocuk dünyanın her yerinde çocuktur. Türk veya başka milletten olmasının zerre kadar önemi yoktur. Bir yerde bir çocuğun çığlığını duysak hangi millettensin mi diye sorarız yoksa hemen ne oluyor diye yardımına mı koşarız? Kendi ülkemizde olup bitenlere geçmeden evvel, ABD de bir çocuğun çığlığından bahsetmek istiyorum. Çünkü LGBT-İ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN taktiği bütün ülkelerde aynı. Dışarıda ne oluyorsa anında bizim ülkemize de sıçradığı bir gerçek.
15.08.2023
Bu tarih her birimizin beynine kalın harflerle yazıldı veya yazdırıldı. İkinci Dünya Paylaşımı ( her savaş bir paylaşımdır.) sürerken, ABD Başkanı Hanrry Truman, kelimenin tam anlamıyla başta Rusya olmak üzere, bütün dünyaya gövde gösterisi, güç gösterisi yaptı, dünyanın tek hâkimi benim mesajını verdi. Potsdam Bildirisi ile Japonya’ya “şartsız teslim ol” çağrısı yapan ABD, ret karşılığını alınca, 6 Ağustos 1945 de Hiroşima’ya, 9 Ağustos 1945 de de Nagasaki’ye atom bombası attı. (Japonya’nın anlaşmalı barış teklifi yapmasına rağmen.) Atom bombası ile vurulan şehirlerin nüfuslarının yarısı anında diğer yarısı da yıllar itibariyle ya öldüler ya da ciddi sakatlıklar oluşarak yaşamlarına devam ettiler. Hala da bu bombaların olumsuz etkileri sürmekte.
08.08.2023
Zaman zaman İslam'a, Hz. Peygamber'e, Kur'an’a yapılan saldırılar, özellikle ülkemiz de şiddetli tepkilere neden olmuş ama sonuç değişmemiştir. Başta İsveç, Danimarka, Hollanda, Fransa, Almanya, Belçika olmak üzere neredeyse bütün Avrupa, kutsal değerlerimize saldırıyı kendilerine adeta görev edinmişlerdir. Üstelik İslam'ın Peygamberi ve Kitabı; bilimi, hakkı, hukuku, adaleti, birliği, beraberliği, hayrı, kardeşliği, barışı, hürriyeti, insan hak ve özgürlüklerini, ifade özgürlüğünü, yardımlaşmayı, dayanışmayı, sevgiyi, saygıyı, merhameti, hoş görüyü, şefkati, insanın yaşam hakkının kutsallığını sürekli olarak ayetler ve hadislerde emretmiş, insani değerleri ön planda tutmuş olmasına rağmen.
01.08.2023
Aile, bir medeniyetin, bir milletin, bir devletin, ihyası, inşası ve devamı demektir. Aile yok olursa medeniyette, devlette, vatan da yok olur. Aileye sahip çıkmak, vatana, devlete, millete ve medeniyete sahip çıkmaktır. Yıllarca aileye yönelik saldırılarda ki hedef, aileden, “ne koparırsak” kardır mantığı ile hareket edildi. Yavaş yavaş, ince ince, ailenin parçalanması, bölünmesi ve yok edilmesi için her türlü tezgâh kuruldu.
25.07.2023
Aradan tam yedi yıl geçti. Ne darbe (bana göre işgal hareketi girişimi) ile ilgili tartışmalar bitti ne de afakî, hayali senaryolar, manipülasyonlar. Bundan sonra da biteceğini sanmıyorum. Bunlardan en başta olanı Ana Muhalefet Lideri Sayın Kılıçtaroğlunun o yıllarda ilk defa dile getirdiği, "Kontrollü Darbe" söylemi. Peki, gerçekten 15 Temmuz Kontrollü darbe miydi? Hep birlikte beyin fırtınası yapalım.
18.07.2023
11 Temmuz 1995… İkinci Dünya Savaşından sonra dünyanın gördüğü en büyük etnik soykırımlardan biri, Srebrenitsa. Burada bir ırkın, bir etnik grubun sistemli bir şekilde yok edilmesi söz konusudur. BM, soykırım suçunun önlenmesi ve cezalandırılması sözleşmesinin ikinci maddesinde, soykırımın kapsamı, “ulusal, ırksal, etnik ve dini bir gruba mensup kişileri, sırf o gruba mensup oldukları için yok etme niyetiyle yapılan eylemler” olarak belirlemiş ve Türkiye bu sözleşmeye 1950 yılında taraf olmuştur.
11.07.2023
 4  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret4245991
Saat