• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

İsrail’in Gazze’de soykırım yaptığını kabul eden Lahey Adalet Divanını kısaca hatırlayacak olursak; Birleşmiş Milletlerin başlıca yargı organı, Uluslararası Lahey Adalet Divanıdır. Bu mahkeme 15 üyeden oluşur. Kendi ülkelerinde adaletliliği, tarafsızlığı, bilgili, becerikli, tecrübeli ve liyakatli olan hukukçulardan tercih edilir. Bir ülke sadece bir üye yollayabilir. Burada ki üyeler, siyasal ve idari herhangi bir görev yapamayacakları gibi mesleki nitelikte bir başka işle de uğraşamazlar. Görev süreleri 9 yıldır. Bir üye tekrar seçilebilir. Görevlerini yaptıkları sırada diplomatik ayrıcalık, bağışıklık ve dokunulmazlıklardan yararlanırlar.
01.02.2024
Merkezi yönetim, birtakım hizmetlerin yerel yönetimler tarafından yapılması, halkın ihtiyaçlarının bir kısmının karşılanması, tespit edilen eksikliklerin veya ihtiyaç duyulan hizmetlerin giderilmesi için, genel bütçeden pay verir. Bu pay nüfusa göre belirlenir. Diğer taraftan belediyeler kendi gelirleri ve merkezi bütçeden aldıkları paylarla birlikte bulundukları bölgeye hizmet ederler. Belediyeler halkın vergileri ile oluşan gelirlerini, en verimli şekilde kullandıklarında, ihtiyaç duyulan yerlere harcayarak halka hizmet ederler. Bahsettiğimiz husus, harcamalarına hile-hurda karıştırmadan, iltimas- çıkar ve menfaat sağlamadan gerçekleştirilirse, elde edilen gelir de halka hizmet olarak döner. Biz buna, “dürüst, namuslu, ahlaklı, erdemli, faziletli belediyecilik” diyoruz.
01.01.2024
Öncelikle şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Zaman zaman duyarız, “şehidimiz var, şehitlerimiz var” diye yüreğimiz burkulur, acı ve öfke içerisinde lanetler savurur şehitlerimizin ruhlarına Fatihalar okuruz. Arkasından yetkililer, “kanları yerde kalmadı, intikamları alındı” derler. Bizimde yüreğimiz bir nebze olsun soğur. Ve arkasından sorgularız, “neden şehitlerimiz var neden bu alçakların kökü tam olarak kazınamıyor şehitlerimiz kanı kimlerin elinde?
26.12.2023
Yıllar evvel aynı konuyu ele almış, "Türkiye güç merkezi olmalıdır" demiştik. Bunu söylerken o zamanki dünya konjonktörünün fotoğrafını çekmiş, büyük fotoğrafı siz değerli okurlarımla paylaşmıştım. Bunu söylerken de huzur ve güven ortamının istikrarlı bir şekilde devam etmesi gerektiğini dile getirmiştim. Bu gün geldiğimiz nokta da, İsrail'in hiçbir sınır tanımaksızın, fütursuzca, hiç kimseden korkmadan yapmış olduğu soykırıma, ABD nin öncülüğündeki Batının üç maymunu oynaması, bir blok halinde, insan hak ve özgürlüklerini, uluslararası hukukun, ayaklar altına alınmasını bütün ülkeleri özellikle de Türkiye'yi her zamankinden çok daha fazla düşünmeye sevketmiştir. Sevketmelidir de.
26.12.2023
10 Aralık günü geldiğinde iki olay aklımıza gelir. Birincisi 10 Aralık 1948 Dünya İnsan Hakları Günü, insan hakları evrensel bildirgesinin kabul edildiği gün, diğeri ise 10 Aralık 1919 3000 Türk Kadınının işgale karşı Kastamonu'nda yaptığı miting. Elbette ikisi de son derece önemli. Ancak görünen o ki ikisi de anlamını yitirmiş gibi! Anlatalım gördüğümüzü, yaşadığımızı. Öncelikle 10 Aralık 1919 dan başlayalım. İzzetini, iffetini, namusunu, onurunu, vatanını, bayrağını, dinini düşünen, milli ve manevi değerlerini canı pahasına korumak ve bunun mücadeleseni veren kahramanlıkları dillere destan Türk Kadınının, I. Dünya Savaşından sonra işgale karşı 3000 kadının Kastamonu'da yaptığı miting.
12.12.2023
Hayatımızın hiçbir döneminde ne engelli kardeşlerimizi unuturuz ne onların çektiği sıkıntıları ne de hayatlarını kolaylaştırmak için neler yapmamız gerektiğini. Belki klasik bir söz ama 85 milyon insanımız bir dakika sonrasında engelli olacağını asla unutmamalıdır. İnsanımız, empati yapmayı, onların yerine kendilerini koymayı asla unutmamalıdırlar. Hatta zaman zaman engelli kardeşlerimizin çektikleri sıkıntıları, acıları, zorlukları anlamak için kısa bir süreliğine de olsa engelli gibi davranmayı denemelidirler. Bakalım ne kadar süre dayanabilecekler? Engelli kardeşlerimizin bir ömür boyu nasıl yaşadıklarını anlayabilecekler mi?
05.12.2023
Değerli dostlarım; 25/11/2023 Cumartesi günü İç Anadolu Birliği ve Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanlığı Bilim Kurulu olarak, Öğretmenler Günü dolayısıyla, "Kategorilerine Göre Yılın Öğretmenleri" ödül töreni yoğun bir katılımla muhteşem bir törenle gerçekleşti. Ödül töreninin hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, Hafize Şahiner, Rıfat Çakır, Yusuf Karaçor, Ercan Aksu, Hatice Özcan, Ayşegül Can olmak üzere bütün Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Programımız; açılış konuşması şahsım tarafından yapıldıktan sonra, Bilim Kurulu Başkanımız Pr. Dr. Abdulkadir Güllü, Vali Yardımcımız-İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Sayın Ayhan Özkan ve Öğretmenlerimiz adına Sultan Özateş'in konuşmalarından sonra ödül törenine geçildi.
28.11.2023
Bu yazının yayıma hazırlandığında göstermelik, “savaşa ara verme!”, “Esir Takası” devam etmekteydi. Bundan sonrasının ne olacağı herkes tarafından malum! Hani derler ya, “perşembenin gelişi, çarşambadan bellidir” diye. Kendilerini dünyanın efendileri ve tek hâkimi sanan, kendi halkının üzerine kurşun ve bomba yağdıran İsrail, (7 Ekim’de Hamas militanlarını öldürüyorum derken kendi halkını öldürdü)yayılmacı politikasından asla vazgeçmeyecek. Bunu yaparken de vahşilikte, canavarlıkta, alçaklıkta sınır tanımadı, tanımayacakta.
28.11.2023
 3  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret4258914
Saat