• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

İnsan nasıl öldürülür? Nasıl katledilir? Nasıl soykırıma tabi tutulur? Nasıl aç, susuz, ser-sefil bırakılır? Nasıl gaz odalarında boğulur? Nasıl büyük bir keyf içinde yakılır? Bütün bunların çok daha fazlasının başöğretmeni elbette Adolf Hitler. II. Dünya Savaşından bu güne kadar bir çok lider veya devlet, Hitler'i ya takip etmişler ya da O'nu örnek almışlardır. Bosna-Hersek'te, Karabağ'da, Hocalı'da, ülkemizin Doğu ve Güney Doğusu'nda, Irak'ta, Afganistan'da, Sudan'da, Somali'de, Myanmar’da, Suriye’de, Doğu Türkistan'da, özetle Türkün ve Müslümanın bulunduğu bütün coğrafyalarda, Ermeniler, Yahudiler, Hristiyanlar, Hitler'in yolundan gitmişlerdir.
18.10.2023
İsrail, 75 yıldır Filistin topraklarını safha safha işgal etmiş, işgal ederken de her türlü haydutluğu, alçaklığı, zulmü, işkenceyi, Filistin Halkına reva görerek, kadın, kız, çoluk, çocuk, ihtiyar demeden savunmasız masum sivilleri katletmiş, insan hak ve özgürlüklerinde mangalda kül bırakmayan "özgür dünya" dan ses, seda çıkmamış, ne bir kınama ne de bir eleştiri gelmemişti. Birleşmiş Milletler, İsrail'i işgalci olarak tanımasına, işgal ettiği topraklardan çıkması kararı almış olmasına rağmen, İsrail bu kararların hiçbirisini uygulamadığı gibi Filistin topraklarını işgale devam etmiş, özellikle Gazze'yi ablukaya altına alarak dünyanın en büyük açık hava hapishanesi haline getirmiştir.
17.10.2023
90'lı yıllar... Acı, ızdırap, çile, kanlı gözyaşları. Acımasız vahşice yapılan işkenceler, insanların diri diri derilerinin yüzülmesi, gözlerinin oyulması, hamile kadınların karınlarının deşilip doğmamış bebeklerin çıkartılması, çocukların canlı canlı yakılması, insanların açlığa, susuzluğa, soğuğa terk edilip ölüme mahkûm edilmesi. Bir hikâyeden, bir romandan veya bir filmden bahsetmiyorum. Yakılan, yıkılan, talan edilen köylerden, kasabalardan, Karabağ'dan sürülen, katledilen, soykırıma uğrayan Azerbaycan Türklerinden bahsediyorum.
04.10.2023
Hafta sonunda, Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAK SEN) Genel Başkanı Sayın Ayhan Çivi ile birlikte, Malatya ve Elbistan'ı ziyaret etme, halkla konuşma, GGM'nde, (Geri Gönderme Merkezleri) çalışan güvenlik görevlilerinin sorunlarını dinleme fırsatı bulduk. Sizlerinde bildiği gibi Malatya ve Elbistan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat asrın depreminde en büyük felaketi yaşayan illerimizden sadece iki tanesi.
26.09.2023
2023-2024 Öğretim Yılı, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olsun. Yeni öğretim yılı açılırken, bir yığın sorunlar yumağı içerisnde açılmış olması ister istemez, öğretmenleri, velileri ve öğrencileri de son derece tedirgin etmektedir. Nedir bu sorunlar yumağı? Belli başlı ana problemler; keyif verici maddeler, (içki, sigara, her türlü uyuşturucu vs.) LGBT (lezbiyen-gey-biseksüel, transseksüel) ve akran zorbalığı… Yani benzer yaş grubundaki bir çocuğun başka bir çocuğa, fiziksel ve sözel şiddet uygulaması.
19.09.2023
Bu ve benzeri sözleri, otobüste, metro da, pazarda, sokakta, özetle hayatın her noktasında açık hanımlarımızın kapalı hanımlarımıza yüksek tonda söylediği sözlerin sadece bir kısmı. Ve bu hakaretler artarak fütursuzca devam ediyor. Bu olaylara sadece sıradan bir tepki olarak bakacak olursak, en büyük hatayı yapmış oluruz. Çözüm olarak da karşı tepki ve hakaretler olursa bu ikinci büyük yanlış yapılmış olur.
12.09.2023
İstisnasız her birimiz, zeki, çalışkan, kabiliyetli, yetenekli, sahasında uzman, gelecek vaat eden, yetişmiş insanımızı, elimizde tutamamamızın üzüntüsünü ve kederini yaşıyoruz. Bu değerlerimiz ya kendi iradeleriyle başka ülkelere giderek hayatlarını devam ettiriyorlar ya da başka ülkeler onları bizden alıp kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanıyorlar. Yine her birimiz bu durumdan yıllarca şikâyet ettik, ediyoruz da. Bu da yüreğimizi kanatan en büyük yaralardan birisi. İşin en acısı içimizdeki birileri de bu "beyin göçü" dediğimiz olayı körüklüyor, ülkemiz için son derece faydalı olan veya olacak kişilerin yurt dışına gitmesi için teşvik ediyorlar.
04.09.2023
M.Ö. 209 yılında Büyük Hun İmparatoru Mete Han, ilk düzenli kara ordusunu kurmuş, bu ordunun emir komuta zinciri, yapısı, çok az değişikliklerle, Göktürkler, Uygurlar, Selçuklular ve Osmanlılar döneminde Türk Ordusu dünyanın en saygın ordularından biri haline gelmiştir. Bu saygınlığını bu günde en üst düzeyde devam ettirmektedir. Türkler tarih boyunca hareketli bir toplum olarak, sürekli çevresindeki medeniyetlerle, toplumların sosyal ve ekonomik yaşayışları ile ilgilenmişler, kendi yaşantılarına en uygun kuralları alarak toplumsal hayatta yeni düzenlemeler yapmışlardır.
29.08.2023
 3  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar30.982931.1071
Euro33.538533.6729
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret4245991
Saat