• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ismet.tas.5876

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
İLLERARASI MESAFE
Site Haritası

Anasayfa

Bizim için kadınlar günü Peygamber Efendimiz (s.a.v)’ in can yoldaşı, hayat arkadaşı, sırdaşı ve öğrencisi, müşriklerin zulmü karşısında her zaman Efendimiz’i destekleyen, tüm zamanların kadınlarına örnek olan Hazret-i Hatice’dir. Kadınlar günü benim için Fıkıh ilminin kurucularından, Hazret-i Ayşe’dir. Bizim için kadınlar günü Nebîler Efendisinin son çiçeği... Peygamber Efendimiz’in dünyada neslini devam ettiren nur yumağı... Kızlarının en küçüğü... Cennet gençlerinin efendileri Hz. Hasan ve Hüseyin’in (r.a.) anneleri...
08.03.2020
Şehitlerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet duygularımızı ifade etsek az. Mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Sondan başa doğru büyük fotoğrafa tekrar bakalım. Türkiye-Rusya-İran, Soçi de bir anlaşma imzaladı.(Dikkat edildi ise ne Suriye rejiminin ne adı var, ne de Esed’ın) Kimin nerede duracağı ne yapacağı veya ne yapmayacağı belirlendi. Ateş kes imzalandı. Ancak rejim buna uymadı! İdlib kan gönlüne döndü, yüzlerce sivil katledildi. Daha da ileri giderek Türk Askerine saldırıldı ve 33 canımız şehit edildi.
03.03.2020
Büyük bir dinleyici kitlesine hitap eden başta İç Anadolu Birliği Genel Başkanı İsmet Taş olmak üzere diğer konuşmacılar Hocalı Soykırımında yaşanan vahşeti, insanlığın gördüğü en büyük işkenceyi anlattılar. Hocalıyı unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız sözleri salonda ve bütün dünyada çınladı. Konuşmacılar Hocalıya adalet istediler. Neden olanların cezalandırılmasının insanlık görevi olduğunu belirttiler. Hocalıda yaşanan insanlık dramından örnekler veren konuşmacılar Ermenistanı lanetliyerek kınadılar. Konuşmacılar, Soykırım sözde Ermeni Soykırımı değil, Hocalıda yapılandır . Hocalı Soykırımı insanlığın gözleri önünde gözlerinin içine baka baka yapılmıştır. Ve hiç kimse bu insanlık suçunun cezasını çekmemiştir.
29.02.2020
"Bu mübarek gecede aldığımız haberle ciğerimiz yandı. Milletimizin başı sağ olsun. Rabbim şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Askerlerimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın"
28.02.2020
Hocalı soykırımı, 26 Şubat 1992 yılında, Dağlık Karabağ bölgesinde bulunan Hocalı Kasabasında, 366. Motorize Piyade Alayı’nın desteğinde Ermenistan güçleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Daha sonra Ermeniler tarafından yapılan açıklamalarda bunun, “İntikam” olduğunu açıklamışlardır. Öyle bir intikam ki, insanlık tarihinde eşi benzerine rastlanmayan, “Vahşet” kelimesinin bile az kalacağı tam bir “Soykırım” olmuştur. İnsan Hakları İzleme Örgütü bile bu olayı, “Bu güne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı sivil katliamı” olarak ifade etmiştir. Resmi rakamlara göre, 106 sı kadın, 83 ü çocuk 70 den fazla yaşlı olmak üzere toplam 613 kişi hayatını kaybetmiştir. (Bu sayıya kaybolanlar ve binlerce yaralı dâhil değildir.)
24.02.2020
Değerli Üyelerimiz, Yönetim Kurulumuzun, 08.02.2020 tarihinde almış olduğu Olağanüstü Genel Kurul kararı gereğince, 1- Olağan Üstü Genel Kurul, 1. Toplantı, 11 Mart 2020 Çarşamba günü, saat 20.00 de Genel Merkez Binamız Işıklar cad. No.15 Ulus/Altındağ adresinde, Çoğunluk sağlanamadığında, 2. Toplantı, Bir hafta sonra, 18 Mart 2020 Çarşamba günü saat 20.00 de, Altındağ Belediyesi Hamamönü Kabakçı Konağında yapılacaktır. Bilgilerinize ...... Yönetim Kurulu
19.02.2020
Doğal afetler karşısında, bazen zamanında almadığımız tedbirler yüzünden, bazen sorumsuzluğumuzdan, ihmalkârlığımızdan, bazen de gerçekten ne yaparsak yapalım aciz kalır, “Allah’tan geldi eyvallah” der sineye çeker yaralarımızı hep birlikte toplu olarak sarmaya çalışırız. İşte tam da burada. “Eyvallah” diyemeyeceğimiz asıl sıkıntılar, haksızlıklar, haksız uygulamalar, yolsuzluklar, adam kayırmacılıklar, hırsızlıklar, uğursuzluklar, acıdan nemalananlar, fırsatçılıklar ve en önemlisi derdini anlatamamak veya derdini anlatıp çare görememek var.
17.02.2020
KİMSE KKTC CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI’YA KIZMASIN!!! Kıbrıs bizim tarihi, kültürel bağlarımızın yanı sıra kan bağımızın da olduğu, şehitlerimizin kanı ile sulandığı, “Yavru Vatan” dediğimiz vatan olarak gördüğümüz bir Türk Yurdudur. Tarih boyunca, Rumlar tarafından Kıbrıs Türkünün çekmiş olduğu acı, işkence, uğradığı zulüm, yaşadığı soykırım ve katliamlar düşmanlarımızı bile ürkütmüştür. Kıbrıs’ taki insanlık dışı işkence ve katliamlar, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı ile son bulmuş, ancak o günden bu güne Rumlar, ne Megola İdea(Yunanistan’ın, Bizans’ın en parlak dönemine geri getirme, İstanbul’un Türklerden geri alınarak Bizans İmparatorluğunu yeniden kurmak) ne de Enosis (Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması ) hayalinden vazgeçmişlerdir.
10.02.2020
 2  ...
TÜRKİYE HABER
İÇ ANADOLU BİRLİĞİ BUSİNESS
İNTERNET HABER
GAZETE İÇ ANADOLU
DJB.AZ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi11
Bugün Toplam124
Toplam Ziyaret672272
Saat