• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://www.youtube.com/watch?v=8hQAuAAUiJQ&feature=emb_logo

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Biz millet olarak çok ciddi ve önemli konular arifesinde beklentilerimizle ilgili çıtayı o kadar yükseklere çıkartırız ki, kafamızı kaldırdığımızda çıtanın ucunu dahi göremeyiz. Sonra da işler istediğimiz gibi gitmediğinde hayal kırıklıkları bir o kadar büyük olmakta. Hemen sıcağı sıcağına bir örnek verelim. 84 milyon olarak Avrupa Futbol Şampiyonasında Milli Takımımızla ilgili o kadar büyük havaya girdik ki; “sanki şampiyona bitmiş, bizde Avrupa Şampiyonu olmuşuz” gibi bir hava estirildi. Peki, sonuç 3-0 gibi net bir skor. Ve tabi ki, bizim çoookkk yükseklerden yere çakılmamıza neden oldu
15.06.2021
Bu ülkenin bir vatandaşı, bir yurttaşı, bir ferdi olarak, bütün siyasi kaygılardan uzak geriye çekilip Türkiye’nin büyük fotoğrafına çıplak gözle veya gözlüklerimizdeki buğuları silerek bakmak zorundayız. Kendimiz, ailemiz, çocuklarımız ve geleceğimiz için... İktidarı da muhalefeti de karşımıza koyalım; kardeşim siz ne yapıyorsunuz? Neyin derdindeniz? Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Halkın gündemi ile sizin gündeminiz aynı mı? Kafanızı kaldırıp bir bakın bakalım; milli birlik ve beraberliğe şiddetle ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bölük bölük, parça, parça olmak için her yolu deniyorsunuz!
08.06.2021
Öncelikle şöyle bir soru soralım kendimize! Doğal olarak iktidar eleştirilir, eleştirilmelidir de. Zaman zaman bu eleştiri, dozajı artırılarak da yapılabilir bunda bir sıkıntı yok eyvallah. Peki, muhalefet eleştirilemez mi? Aklın, ilmin, gerçeklerin ışığında, muhalefet yapamıyorsunuz, sorunlara çözüm üretemiyorsunuz diye. Gelin birlikte hem muhalefetin durumuna bakalım hem de Türkiye’nin sorunlarına.
01.06.2021
*DUYURU* *Esselâmu Aleyküm ve Rahmetüllâhu ve Berekâtuhu Kıymetli Kudüs Gönüllüleri,* Geçen sene 7 Haziran 2020 yılında Kudüs Benim Emanetim Platformu’nun başlatmış olduğu Uluslararası Elektronik Kudüs Günü’nün ikincisi gerçekleştirilecektir. - Bu çerçevede, *Kudüs ve Mesdid-i Aksa’nın işgal edilişinin 54. yılında* *2. Uluslararası Kudüs Elektronik Kudüs Günü* etkinliği yapılacaktır. - *1 Haziran - 7 Haziran* tarihleri arasında 30’dan fazla ülkede konuyla ilgili *etkinlikler* gerçekleştirilecek ve *7 Haziran Pazartesi* günü *”#Kudüse_Yemin”* etiketi ile *gündem çalışması* yapılacaktır.
30.05.2021
Hangi siyasi veya ideolojik düşünceye sahip olursanız olun, vatanını, milletini, devletini, bayrağını seven ve düşünen herkesi bir kaç dakikalığına siyaset şapkasını bir köşeye bırakıp, Türkiye’nin siyasi geleceği konusunda beyin fırtınasına davet ediyorum. Yeni kuşak hatırlamaz, (Ben Z kuşağına yeni kuşak diyorum) 1980 öncesinde, emperyal güçlerin tezgâhı olan sağ-sol çatışmasında; beş bin evladımızı, gencimizi toprağı verdik. Hepsi de doğru veya yanlış bir dava uğruna öldüler. Ama onları sahaya süren siyasi liderlere hiçbir şey olmadı. Olan evlatlarımıza ve onların ailelerine oldu. O acıların hiçbiri unutulmuş değil, unutulamaz da. O günlerin yaşayan hiç kimsenin gözyaşları kurumadı, kurumaz da... Seçim var veya yok.
25.05.2021
Siyonist İsrail'in alçak saldırılarına dur demek, Filistinli kardeşlerimize desteğimizi göstermek için tüm Türkiye'de gerçekleştirilecek Kudüs Konvoyunda buluşuyoruz. 18 Mayıs 2021 (Bugün) 19.30
18.05.2021
Mehmet Akif Ersoy'un; "Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor" sözü, sanıyorum sadece bizim için söylenmiş bir söz değil. Bütün İslam Dünyası için söylenmiş olmalı. Çünkü İslam’ın Sancağının dalgalandığından bu güne kadar, (Türkler, Araplar, Arap veya Türk olmayanlar hiç fark etmez) Müslümanlar bulundukları topraklarda ya katliamlara uğramışlardır ya da soykırıma... İşte Müslüman Filistin Halkının soykırıma uğramaya başladığı tarihte 14 Mayıs 1948, yani Yahudi İsrail Devletinin kurulduğu yıl. "Nekbe Günü" diğer adıyla, "Büyük Felaket"... Bizim deyimimizle, "Soykırımın başladığı tarih"... Siyonist teröristler, ilk olarak Deyr Yassin'de yüzlerce Filistinliyi katlettiler. Binlercesi de katliama uğramamak için topraklarını terk etmek zorunda kaldı.
18.05.2021
Şşş.. Sessiz olun. Müslümanlar uyuyor! Kubbet-üs Sahra, Burak Duvarı, Kıble Mescidi, Nebi Kapısı… Müslümanların kalbinde 140 dönümlük yürek yarası… Mescid-i Aksa; yeryüzünde ikinci mescid, ilk kıble. Eğer tutsak kalacaksa çatırdasın gök kubbe, yarılsın yeryüzü, başları eğelim. Peygamber göğe yükselmişti biz yerin dibine girelim! Ben bu utançla Allah’ın karşısına nasıl giderim? Sorulması geren soru bu! Üzerinde durulması gereken konu bu! 3 kutsal mescitten biri Mescid-i Aksa ve tam 50 yıldır parmaklıklar ardında…
16.05.2021
 2  ...
TÜRKİYE HABER
Namaz Vakitleri
DJB.AZ
İNTERNET HABER
KÜLLİYE TV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.56708.6014
Euro10.097910.1384
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret1698492
Saat