• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Hayatımız boyunca sürekli bir koşuşturmaca, umut etme ve arayış içerisinde oluyoruz. Bazen niye, niçin bu kadar uğraştığımızı bazen de hayattan ne beklediğimizi ne umduğumuzu bilmeden amaçsız, hedefsiz, gayesiz yaşar, ömür bittiğinde de geriye dönüp baktığımızda da koca bir boşluk görürüz, “vay be! Boşuna yaşamışız” deriz. ​“Yaratılmışların en kutsalı” olarak ifade edilmiş olan insanın, amaçsız, gayesiz hiçbir ideali olmadan kuru bir ağaç gibi bomboş yaşaması kabul edilemez. Bu, insanın hayata gelmesinin fıtratına aykırıdır. Her bir insanın (kadın-erkek ayrımı gözetmeksizin) görev ve sorumlulukları vardır. Ve bu şu şekilde ifade edilmiştir. “Fitne, fesat ortadan kalkıncaya, din şunun bunun değil, sadece Allah’ın oluncaya kadar mücadele edin” “sizden hayra, güzelliğe, iyiliğe çağıran, iyiliği emredip kötülükleri men eden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” “Sizin en hayırlınız, elinden vedilinden insanlara zarar gelmeyen, selamette bulunan kimsedir.” Buyruluyor.​
19.06.2024
Karadağ’ın Budva şehrinde, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteklediği, Kongre Başkanlığını Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Hocalarımızdan Prof. Dr. Taner Bozkuş’un yaptığı, “10. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi”, 10 ülkeden 145 yerli ve yabancı akademisyenin 180 bildiri ile katılım sağladığı, rektör ve akademisyen hocalarımızın yanı sıra lisan ve lisansüstü öğrencilerin katılımlarıyla başarı ile gerçekleşti. ​Ulusal ve Uluslararası kongreler düzenleme konusundakibaşarılarıyla dikkat çeken, Türkiye’nin yurt dışında bilimsel toplantılarla tanıtımı konusunda defalarca takdir ve taltif edilen Prof. Dr. Taner Bozkuş, 10. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresinin düzenlenmesi ve başarı ile gerçekleşmesinde tam not aldı.
12.06.2024
​31 Mart 2024 Mahalli Seçimlerinden sonra Türkiye yerel yönetimlerde kelimenin tam anlamıyla bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. ​Tencerenin zaferi ile sonuçlanan seçim sonunda, CHP kendilerinin bile inanamadıkları bir sonuç aldılar. Aldılar ama zafer sarhoşluğunu bir türlü üzerlerinden atamadılar. Elbette sevinmeleri de zaferin coşkusu yaşamaları da hakları. Buna kimsenin bir diyeceği olamaz. Sonuçta uzun yıllardan sonra ilk defa yerelde de olsa iktidar oldular. ​Olmasına oldular da gün geçmiyor ki, amca, dayı, hala, kardeş, kızı, oğlu uzaktan yakından ne kadar hısım-akraba varsa belediyelere doldurdukları haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Hazine bulmuş gibi topyekûn belediyeye “kapak” atmak için müthiş bir mücadele var. Hatta malum belediyelerde mehteranların kaldırıldığı haberleri sık bir şekilde duyulmaya başladı. Bu söylediklerimizi uzatabiliriz. (Yani belediyelerde değişen hiçbir şey yok)
05.06.2024
Çocuklarımız… Hani diyoruz ya gözbebeklerimiz, geleceğimizin teminatı, canlarımız, hayatımızın tek gerçeği, masumiyetin ifadesi, onlarsız yaşayamam. Özetle diyoruz ki çocuk akla gelince akan sular durur. Gerçekten öylemi? Acaba dünyada sadece bizim kendi çocuklarımız mı var? Bu kadar bencil ve egoist miyiz? Ne güzel bir söz, “Acıyı hissediyorsanız canlısınız, başkasının acısını hissediyorsanız insansınız” O zaman kendimizi tekrar tekrar sorgulayalım.
14.05.2024
Çağımızda¸ sosyolojik açıdan, toplumların kendilerini koruma, kollama, ayakta kalabilme, güçlü olma, varlıklarını devam ettirebilme şartlarından biri de örgütlü toplum olmaları ile mümkündür. ​Sürü halinde, dağınık bir şekilde kendi hallerinde birbirlerinden habersiz yaşayan toplumlar, her an her türlü saldırıya açık ve yok olmaya mahkûmdurlar. ​En geniş anlamıyla örgütlü toplum devlettir. Ancak devleti teşkil eden sosyal grupların kendi aralarında örgütlü hale gelmesi, devlet içinde varlıklarını devam ettirebilmeleri açısından son derece önemlidir. Bu bazen uluslararası kuruluşlar şeklinde de oluşabilir.
30.04.2024
Öncelikle İran-İsrail “tepişmesinden” kısaca bahsederek esas konuya girmek istiyorum. Çünkü kim kime saldıracak, ne zaman saldıracak, nasıl saldıracak, üçüncü dünya savaşımı çıkacak? vs. ​Bütün tv kanalları bu konu ile yatıp bu konu ile kalkıyorlar. Tv tarihlerinin en utanç günlerini yaşıyoruz. Oysaki bu “tepişmenin” galipleri belli. İran halkı son seçimlerde %41 lik seçime katılma oranı ile ciddi şekilde yönetimi proteste etmiş, sandığa gitmemiştir. Bu da yönetim krizi, toplumun güvenini kaybetmesi demek olduğu herkesin malumu. Buna bir çözüm bulunmalıydı. Yani halk tekraryönetime güvenmeli, kenetlenmeli devletine sahip çıkmalıydı.
26.04.2024
İsrail’in, İran’ın Şam Konsolosluğuna saldırmasından sonra, günlerdir İran, İsrail’e ne zaman nasıl saldıracak, bu üçüncü dünya savaşına neden olacak bir saldırımı olacak, Orta Doğu kan gölüne mi dönecek? vs. vs. vs. Dünya bu olayla yattı bu olayla kalktı. Şahsım dahil aklı başında olanlar, dünya siyasetini gerçekçi bir gözle okuyanlar, İran ve İsrail’i çok iyi tanıyanlar, özellikle İran’ın İslam Dünyası üzerindeki baskılarını bilenler veya İran’ın gücünün sadece çevresindeki kendi dindaş ve ırktaşlarına gösterdiğinin farkında olanlar, söz konusu ABD ve İsrail olduğunda sus-pus olduğunu, yani “çevresine karşı kaplan, malum ülkelere karşı kedi kesildiği” gerçeğini görenler, “rüya görmeyin, İran misilleme olarak İsrail’e saldırmaz, saldıramaz. Göstermelik birkaç füze atar misilleme yaptım der olayı kapatır.”
21.04.2024
31 Mart 2024 itibariyle yerel seçimler, CHP’nin değil, tencerenin zaferi ile bitti! 1 Nisan’dan sonra da her zamanki tartışmalar başladı. Nedir her zamanki tartışmalar? Seçim Kanunundaki aksaklıklar, sandık güvenliği, oy sayım işlemlerinin sağlıklı yapılamaması. Birçok yerde seçimlere oyların doğru sayılmadığı gerekçesiyle itirazlar yapılıyor. Yani dört tane kâğıdı sayamayıp, dört işlemi yapamayan sandık kurulu üyeleri her seçimde olduğu gibi yine bu seçimde de ülkeyi kaosa sürüklediler. Seçim sonuçlarına itirazlar çığ gibi büyüdü.
09.04.2024
 1  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.548332.6787
Euro34.904535.0444
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret4258914
Saat