• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Dünyanın karada olan en büyük depremlerinden biri olan, "Kahramanmaraş Depremi", "Asrın Felaketi", bütün dünyaya; Türk Milletinin zor anlarda neler yapabileceğini, nasıl kenetlendiğini, nasıl, "Kardeşi açken tok yatan bizden değildir" anlayışı ile hareket ettiğini, din, dil, ırk, mezhep, parti, farklı ideolojik görüş ayrımı gözetmeksizin nasıl kardeşlerinin yardımına koştuklarını, ellerinden tutup ayağı kaldırdıklarını, devletinin milleti ile nasıl el ele olduğunu, askeri, polisi tüm güvenlik güçleri ile nasıl seferler olduklarını, sivil toplum örgütlerinin devleti ile birlikte nasıl omuz omuza hareket ettiklerini gösterdi.
21.02.2023
Ülkemiz asrın felaketini yaşıyor. Yerli ve yabancı bütün bilim adamları bu depremi dünyanın üçüncü büyük depremi olduğu ve inanılmaz büyük hasarlara yol açtığı konusunda hem fikir. 110 bin kilometrekare alan ve 13,5 milyon insandan bahsediyoruz. Binlerce bina yıkıldı, binlerce ölü ve yaralılarımız var. Vefat edenlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Her depremde olduğu gibi bu depremde de tek yürek, tek yumruk olduk. Devletin bütün kurumları, özel şirketlerin bütün gayretleri ve Sivil Toplum Örgütleri olağanüstü fedakârlıklar göstererek depremzede kardeşlerimizin acılarını dindirmek, ihtiyaçlarını gidermek için, her türlü zorlukları aşarak yanlarında oldular.
13.02.2023
85 milyon tek yürek. Acının, ızdırabın, çilenin yaşandığı, ağıtların yakıldığı bir felaket… Yüreklerimizin parça parça olduğu, içimizin kan ağladı bir gün… Üşümüyoruz! Yüreğimiz, ciğerimiz yanıyor, gözyaşlarımız sel olup akıyor… Böyle dayanılmaz bir acıya nasıl dayanılır bilmiyorum. Ancak bir şeyi biliyorum. Birlik, beraberlik, tek yürek olma ve olağanüstü fedakârlık gösterme, istisnasız herkesin taşın altına elini koyma zamanı olduğunu…
06.02.2023
Viyana Sözleşmesine göre, devletler, ülkelerinde bulunan elçilikleri, konsoloslukları, diplomatları, misyon şeflerini ve benzeri yabancı devlet görevlilerini korumak, kollamak, onların can ve mal güvenliğini, diplomatik ve konut dokunulmazlığını sağlamakla mükelleftirler. Devletler, yükümlülüklerini yerine getireceğine dair anlaşmalara, sözleşmelere imza koyarlar. Bu gerçekler ışığında, 27 Ocak’ta İran’da, Azerbaycan Büyükelçiliğine yapılan alçak saldırıda sis perdesi henüz aralanmış değildir. Büyük bir kısmı Türk ve Müslüman olan bir ülkede, yine Türk ve Müslüman olan bir ülkenin elçiliğinin saldırıya uğraması işin boyutunu başka alanlara taşımaktadır. Başka anlamlar yüklemektedir.
31.01.2023
Türkiye Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı öncülüğünde, İsveç Büyükelçiliği önünde, Ankara'da bulunan STK'lar ile birlikte protesto düzenlendi. İç Anadolu Birliği ASTP Rumeli Dernekleği, Uluslarası Balkan Federasyonu, Batı Karadeniz Birliği, Kırım Derneği, BİSAV, Dünya Ahıska Federasyonu, Türk Dünyası Mimarlar Mühendisler Birliği, Yurtdışı Tükler Başkanlığı Öğrenci Ofisi, Ankara İl Müftülüğü'nin katılımlarıyla gerçekleşen protestoda Başkan Prof.Dr.Aygün Attar ve Tüm Katılımcılarımıza Teşekkür ederiz. Protestomuzda Türkçe, Arapça ve İsveç dillerinde Bakara suresinin 87. Ayeti okundu. Basın açıklaması TADİV Başkanı Prof.Dr. Aygün Attar tarafından gerçekleştirildi.
25.01.2023
Öncelikle kısaca yakın tarihe yani Osmanlı-İsveç ilişkilerine bakalım. Bu ilişkinin 1587 yılına kadar indiğini görürüz. III. Murad, İsveç Kralı Jonn Sigismund’un, Lehistan(Polanya) tahtına geçmesini sağlar. Yani taç giydirir. 1700 yıllarında İsveç’in, İstanbul’da kalıcı bir temsilcilik açması ile Osmanlı-İsveç ilişkileri tarihsel seyri içerisinde devam eder. 1709 da Rus Ordusuna yenilen İsveç Kralı XII. Charles(Demirbaş Şarl veya Karl) Osmanlıya sığınmış ve Osmanlı topraklarında beş yıla yakın yaşamış, Osmanlı, Kralın her türlü ihtiyaçlarını karşılamış bunun yanı sıra borç para vermiş, istediği zamanda ülkesine dönmesini sağlamıştır. (Daha sonra Bu paranın bir kısmı alınabilmiş, bir kısmı ise alınamamıştır.)
24.01.2023
Son yıllarda ki istatistiklere baktığımızda, kamu hastanelerinden istifa edip, yurt dışına giden, özel muayenehane açan, özel hastanelere geçen hekim sayısının ürkütücü rakamlara ulaştığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bunun nedenlerine baktığımızda, “görünen ve görünmeyen nedenler” diye ayırmamız mümkün. Görünen nedenler kısaca, özlük haklarındaki kötü durum, hekimlere yönelik şiddet ve yurt dışında çok daha iyi şartlar altında yaşam isteği. Görünmeyen nedenler ise, bilinçli olarak ağır çalışma şartlarının oluşturulması ve mobbing uygulamaları.
17.01.2023
Özellikle son günlerde nereden aldıkları belli olmayan emirlerle, büyük bir cesaret örneği gösteren! Siyasi parti liderlerini, yöneticilerini, sözcülerini hayret ve büyük bir şaşkınlıkla izliyoruz! Köhne, çürümüş, efendilerinin emir ve talimatları ile hareket eden, bunun içinde kendi milletini, içinde yaşadığı halkın değer yargılarını hiçe sayarcasına, fütursuzca saldıran ne olduğu, ne idüğü belirsiz siyasileri, nefretle, lanetle kınıyoruz.
09.01.2023
 2  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.139819.2165
Euro20.830420.9138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret3463842
Saat