• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/anadolu1958
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905327444944
  • https://www.youtube.com/channel/UCocxrESu_QGlKCa9nZpDTDw

TRANSLATE (ÇEVİRİ)
COVID-19 SAĞLIK BAKANLIĞI
COVID-19 VİSUALİZER
KÜLTÜR PORTALI
İSMET TAŞ MAKALELERİ
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU
İÇ ANADOLU BİRLİĞİNİN (İÇAN) MANİFESTOSU İÇAN’LI OLMAK, VATAN, DEVLET, MİLLET, BAYRAK VE TÜRKİYE SEVDALISI OLMAKTIR. TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ, MEDARI İFTİHARI, TOPLUMUN EN ALT KADEMESİNDEN EN ÜST KADEMESİNE VARINCAYA KADAR SAHİP ÇIKMAK, SAHİPLENMEKTİR. MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERE BAĞLI, İSLAMA SAYGİILI OLMAKTIR. İNANDIĞI DEĞERLER UĞRUNA CANINI SEVE SEVE GÖZÜNÜ KIRPMADAK BİR SANİYE TEREDDÜT ETMEDEN VERMEKTİR. DÜŞKÜNÜN ELİNDEN TUTUP KALDIRAN, YAŞLIYA, ENGELLİYE, BÜYÜĞE SAYGIDA KUSUR ETMEYEN, MERHAMETLİ OLAN, KÜÇÜKLERE SEVGİDE VE ŞEVKATTE SINIR TANIMAYAN KOL KANAT GERMEKTİR. DÜŞKÜNE DESTEK, YANINDA OLMAK, YARDIM VE FEDAKÂRLIKTA SINIR TANIMAMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, DÜRÜST, NAMUSLU, AHLAKLI, FAZİLETLİ, ŞEVKATLİ, MERHAMETLİ, İÇİ –DIŞI BİR OLAN SAMİMİ İNSAN OLMAKTIR. İYİYİ, GÜZELİ, MUTLULUĞU, SEVİNCİ, ÜZÜNTÜYÜ, KEDERİ, ACIYI, GÖZYAŞINI PAYLAŞMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, HEDEFİ BÜYÜK, AZMİ GÜÇLÜ, BASİRETİ AÇIK, İRADESİ KUVVETLİ OLMAKTIR. TARİHİNİ BİLMEK, ECDADINA SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİNİ BİLİM VE İRFAN ÜZERİNE KURAN, OSMANLININ TORUNU OLMAKTIR. İÇAN’LI OLMAK, BARIŞIN, ADALETİN, KARDEŞLİĞİN, DOSTLUĞUN, İYİLİĞİN, DÜRÜSTLÜĞÜN, SEMBOLÜ OLMAK, KENDİNİ VE HADDİNİ BİLMEKTİR. İÇAN’LI OLMAK, AİDİYAT HİSSİ İLE BAĞLI OLMAK, BEN İÇAN’LIYIM DİYEBİLMEKTİR.
Takvim
Hava Durumu
BAĞIŞ YAP
Site Haritası

Anasayfa

Moderatörlüğünü önceki dönem Ankara Vali Yardımcılarımızdan İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Dr. Ayhan Özkan’ın yaptığı, depremi bizzat yaşayan, Buket Genco, Sibel Toprak, İsa Toprak, Seçil Yarar, öğretmenlerimizin konuşmacı olarak katıldığı, “Arabanızın yedek anahtarı nerede?” konulu paneli ağlayarak izledim. 6 Şubat Kahramanmaraş Merkezli Depremde iki sefer bütün illeri dolaşıp, gördüklerimi, izlenimlerimi, insanımızın ihtiyaçlarını, yapılanları ve yapılamayanları ayrı ayrı yazarak elimizden geleni yapmaya çalışmış, unutmayalım, unutturmayalım demiştim.
05.03.2024
Hepinizin bildiği gibi dünyada gerek geçmiş yüz yıllarda gerekse bugün katliama uğrayan, soykırım yapılan ülkeler ve insanlar, Türk-İslam Coğrafyasında yaşayan milletler olmuştur. Irak’ta, Suriye’de, Afganistan’da, Myanmar’da, Doğu Türkistan’da ve daha dünyanın bir çok yerinde… Peki neden bu halklar katliamlara maruz kalmışlardır? Gerek dini gerek ırki gerekse zengin topraklara hâkim olmak düşüncesiyle bu coğrafyayı işgal edenler, yapmadıkları zulüm, uygulamadıkları işkence kalmamış, bu coğrafyanın halkı tarihin görmediği soykırımı yaşamışlardır. Oysa ki, bu coğrafyanın dillere destan milli kahramanları, ordu komutanları, bilim adamları, alim ve ulemaları dünya tarihine damgalarını vurmuşlardır.
27.02.2024
Bir ülkenin korktuğu en büyük tehlikenin, savaşlar, terörizm, madde bağımlığının yaygın hale gelmesi, ekonomisinin çok kötü durumda olması, açlık, yoksulluk, sefalet gibi nedenler olduğu düşünülür. Evet bunların hepsi bir ülke için tehlikedir ve mutlaka önlem alınması gereken olaylardır. Öyle ki bunları fiziken görür gereken tedbirleri almanız daha kolaydır. Ancak bundan daha tehlikelisi bir ülkenin yaşlanmasıdır. Fiziken çok zor görülür, bunun içinde alınacak tedbirler bir o kadar da zordur. Eskiden genç nüfusumuzla öğünür, kendimizi dünyanın en genç ülkelerinden biri olarak görür ve gururlanırdık. Gerçekten de öyleydi. Örneğin 1935 de yüzde 3,9, 1950 de %3,3, 1970 de %4, 4, 2000 yılında yüzde 5,7 iken bugün bu oran ürkütücü bir şekilde %10,2 ye yükselmiştir.
20.02.2024
Onlar insan olarak yaratılmıştı. İnsanlıklarını bırakıp hayvanlığı ele aldıkları için hayvanlığın daha aşağı derecesine düştüler. Çünkü hayvanlar hayvan olarak yaratıldığından mesuliyetleri ona göredir. Ama onlar insan olarak yaratılıp hayvan sıfatına girdikleri için bu kadar aşağı seviyeye düştüler. İnsan, ideolojik ve biyolojik bir varlıktır. Beden ve ruhtan yaratılmıştır. Düşünme, tahlil, irade, akıl yürütebilme özelliğine sahip olup, üstün vasıflarla donatılmıştır. Bundan dolayıdır ki, insan Allah’ın yer yüzündeki halifesi kılınmıştır. Bunun içindir ki insan, iyilik yapma, merhamet etme, yardımlaşma, doğru, dürüst bir anlayışla, akıl ve bilimle yer yüzünü daha yaşanılır hale getirme sorumluluğu vardır.
13.02.2024
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremi bütün bilim adamlarının ifade ettiği gibi, “Asrın Depremi” dir. Bunu sadece televizyonlarda seyredenler değil, gidip, görüp gözlerine inanamayanlar için de böyle. Depremin oluşumundan çok kısa bir süre sonra deprem bölgesindeydim. Bunu geçen sene “gittim, gördüm ve yazdım” seri makalelerle sizlere yıkımlardan, acılardan, insanımızın ızdırabından yaşadığı sıkıntılardan bahsetmiş ve demiştik ki “bu depremin yaralarını sarmak uzun yıllar alacak”.
05.02.2024
İsrail’in Gazze’de soykırım yaptığını kabul eden Lahey Adalet Divanını kısaca hatırlayacak olursak; Birleşmiş Milletlerin başlıca yargı organı, Uluslararası Lahey Adalet Divanıdır. Bu mahkeme 15 üyeden oluşur. Kendi ülkelerinde adaletliliği, tarafsızlığı, bilgili, becerikli, tecrübeli ve liyakatli olan hukukçulardan tercih edilir. Bir ülke sadece bir üye yollayabilir. Burada ki üyeler, siyasal ve idari herhangi bir görev yapamayacakları gibi mesleki nitelikte bir başka işle de uğraşamazlar. Görev süreleri 9 yıldır. Bir üye tekrar seçilebilir. Görevlerini yaptıkları sırada diplomatik ayrıcalık, bağışıklık ve dokunulmazlıklardan yararlanırlar.
01.02.2024
Merkezi yönetim, birtakım hizmetlerin yerel yönetimler tarafından yapılması, halkın ihtiyaçlarının bir kısmının karşılanması, tespit edilen eksikliklerin veya ihtiyaç duyulan hizmetlerin giderilmesi için, genel bütçeden pay verir. Bu pay nüfusa göre belirlenir. Diğer taraftan belediyeler kendi gelirleri ve merkezi bütçeden aldıkları paylarla birlikte bulundukları bölgeye hizmet ederler. Belediyeler halkın vergileri ile oluşan gelirlerini, en verimli şekilde kullandıklarında, ihtiyaç duyulan yerlere harcayarak halka hizmet ederler. Bahsettiğimiz husus, harcamalarına hile-hurda karıştırmadan, iltimas- çıkar ve menfaat sağlamadan gerçekleştirilirse, elde edilen gelir de halka hizmet olarak döner. Biz buna, “dürüst, namuslu, ahlaklı, erdemli, faziletli belediyecilik” diyoruz.
01.01.2024
Öncelikle şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Zaman zaman duyarız, “şehidimiz var, şehitlerimiz var” diye yüreğimiz burkulur, acı ve öfke içerisinde lanetler savurur şehitlerimizin ruhlarına Fatihalar okuruz. Arkasından yetkililer, “kanları yerde kalmadı, intikamları alındı” derler. Bizimde yüreğimiz bir nebze olsun soğur. Ve arkasından sorgularız, “neden şehitlerimiz var neden bu alçakların kökü tam olarak kazınamıyor şehitlerimiz kanı kimlerin elinde?
26.12.2023
 2  ...
TÜRKİYE HABER
KÜLLİYE TV
TİVİ6
Namaz Vakitleri
TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI
DJB.AZ
İNTERNET HABER
MASALLARIN SESİ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.108632.2373
Euro34.857634.9973
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret4256375
Saat